Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri építőmérnöknek mennem...

Megéri építőmérnöknek mennem tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben vagyok végzős, nagyon hajlik a szívem az építőmérnök felé.


Nagyon szeretnék építkezéseket irányítani, ellenőrizni a munkálatokat, egyeztetni stb stb pont, amit pl egy építésvezető csinál, azonban sokan elijesztenek a fizetés miatt.


Tényleg ennyire keveset keresnek az építősök? Nagyon stresszes az életetek?


Ha most választhatnátok milyen mérnöknek tanulnátok tovább?


Köszönöm a segítséget előre is!



2021. szept. 17. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi, nem rossz a fizetés a kivitelezésben.
2021. szept. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem rossz a fizetés, de cserébe stressz van bőven. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy felvállalja-e.

Nyilván kezdőként nem keres az ember rögtön nettó fél milliót, de pár éves szakmai tapasztalattal már simán, még többel pedig akár sokkal többet is.

Ha újrakezdhetném, akkor lehet hogy gépészmérnöknek mennék inkább, ahhoz talán lenne agyam. Villamosmérnökként is jól el lehet helyezkedni, de ahhoz nem lenne. :)

2021. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Magánélet területén elég sok lemondással jár, de ezt majd tapasztalod. Pláne majd ha 1-2 év múlva teljesen egyedül viszed az építkezést. Ha 8 órában akarsz jól keresni akkor keress mást.
2021. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy neked mi a kevés, mik a céljaid? Nekem fontos, hogy (utazással együtt!) ne vegyen el a munka az életemből egy héten 50 óránál többet. Illetve fontos, hogy olyat csináljak, amiben örömömet lelem, és nincs negatív hatással a magánéletemre. Természetesen, a bér se mindegy.


Én, ha most választanék mérnöki szakot, valószínűleg ugyanúgy villamosmérnöknek mennék. Nekem nem olyan a habitusom, hogy építőmunkásoknak dirigáljak. Szoktam látni elég sokat belőlük, mikor közlekedem, és nem az a közeg, akivel szívesen dolgoznék együtt... Olyat is hallottam, hogy van ahol külön feltételként van megszabva a munkásoknak a józanság.

2021. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha most választanék talán villamos vagy gèpèszmérnök felè mennèk. Ezekről szól a világ, a technika fejlődik rohamosan. Ehhez képest a hazai segédmunkàsokkal szenvedni visszalèpèsnek tűnne.
2021. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Azért azt lássuk át, hogy van hatósági, üzemeltetési, kivitelezési és tervezési terület.

Mindenféle más mérnöknél is van kivitelezési terület (főleg gépészeknél, villamosoknál), így azért nem csak az építőmérnököknek kell a nem éppen túlképzett melósokkal küzdeni egy-egy építési területen. Illetve az, hogy valaki építőmérnök, nem egyenesen arányos azzal, hogy neki kell. :)

Én pl. létesítmény üzemeltetési területen dolgozom értelmes fizikai állománnyal, 8 órás munkaidővel és igen. Beismerem, hogy én kivitelezési munkára nem lennék alkalmas, illetve hajlandó. Nincs az a pénz... Mégis imádom a munkámat és szerintem nem keresek rosszul.

2021. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2021. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

nem éri meg.

Igen, ennyire kevés a pénz, ennyire stresszes a munka. Szerencsére sokat nem kellett építőmérnökként dolgoznom,

Ha most választhatnék, IT-re mennék.

2021. dec. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Mire váltottál?
2021. dec. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nagyobb cegeknel par ev utan Netto 800, es a felett

Viszont sokszor ciganyelet.


Kisebb cegeknel 5-600

2021. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!