Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bolti eladó pozícióra tényleg...

Bolti eladó pozícióra tényleg nem kell feltétlenül végzettség és tapasztalat, vagy csak az álláshirdetők ilyen hanyagok?

Figyelt kérdés

Épp álláskeresésben vagyok és a profession.hu-t böngészem, és már a sokadik olyan hirdetésbe futottam bele, ahová eladót keresnek (van közte több nagyáruház, ruha üzlet, pékség) és szemetszúrt, hogy az elvárásoknál az általános iskola van, meg az, hogy nem igényel tapasztalatot.

(Persze jó pár olyan hely is van, ahová kérnek tapasztalatot és/vagy szakirányú végzettséget a jelentkezőktől, épp ezért tűnt fel, hogy sok helyre meg nem tüntettek fel hasonlót.)



2022. aug. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb bolti eladó betanított munkás. Mi ezen a meglepő? Sokszor még középiskolás diákokat is alkalmaznak eladóként.
2022. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A bolti OKj képzés egy jó nagy kamu már nagyon régen. Azok végzik el, akik boltot akarnak nyitni (kell a vállalkozáshoz a papír) vagy azok akik nem szeretnek tanulni, de valamit kell, még tankotelesek. A tényleges feladatok meg kb 3 nap alatt megtanulhatoak.
2022. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem tudom, valahogy én abban a hitben voltam, hogy csak kell ehhez valamiféle külön végzettség, hogy pl. pénztárgépet kezeljen az ember.

2022. aug. 14. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos ezt a szakmát is felhígították ,mint sok mást is de hát előre megyünk nem hátra.Szégyen ez az ország.
2022. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen még egy megbecsült szakma volt a bolti eladás és külön létezett pl. csomagolástechnika óra is, hogy hogyan kell szépen akár egy szál selyempapírból díszcsomagolást készíteni helyben, gyorsan a vevő kérésére és szakképzettséget követeltek meg minden kereskedelmi álláshoz.


Ma már nincs igazi kiszolgálás, hanem csak árufeltöltés, ami nem igényel szakértelmet és ezért lett lenézett szakma, elszomorító!


Ráadásul így a garantált bérminimumot sem kell megadni, ugye....


Kérdező!


Az a fontos, hogy szimpi legyél, butácskának, naivnak, kihasználhatónak és megvezethetőnek tűnő, rugalmasan berendelhető, túlóráztatható fiatal, csinos munkaerő és akkor bárhová felvesznek!


Szakmai tudás, tapasztalat, hivatástudat, szakmai elkötelezettség és az emberek szeretete semmit sem számít.

Polcot kell tölteni megállás nélkül, mindent is csinálni egyszerre és kasszázni, mint egy gép.


Ma már kvára senkit sem érdekel, hogy Mariska néninek segítsen, szóba álljon vele, tanácsot adjon neki, megoldásokat kínáljon a problémáira hanem csak az, hogy ő minél gyorsabban eltakarodjon, miután fizetett....


Úgyhogy tényleg!


Ma semmi más nem kell, csak teherbírás.

2022. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5. köszönöm szuperpontosan összefoglaltad.

Dolgozz mint egy rabszolga és kussolj mindezt éhbérért! Ez itt M.O 2022.

2022. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, valahogy én abban a hitben voltam, hogy csak kell ehhez valamiféle külön végzettség, hogy pl. pénztárgépet kezeljen az ember."


Régen igy volt, ma már ilyen nincs.

2022. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy pl. Aldiban sincs a többségnek nincs szakirányú végzettsége, csak sima érettségi vagy szakközép. Pénztárnál folyton élesben tanítják be az új dolgozókat.

Egyébként ha olyan szakma lenne, mint régen, nem lenne egy csomó flegma pénztáros-mindenes, aki még beszélni sem tud kulturáltan, és valamiért úgy érzi, a frusztrációja vevőkre tartozik.

Kisebb boltokba még ma már kb. bárkit felvesznek, akinek van két keze és be tud menni dolgozni. Tudok olyan pékségről, ahol 8 általánossal rendelkező 60 éves nő az eladó – mondjuk ő még egész jó is, udvarias, tud kommunikálni.

2023. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!