Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a tapasztalatok az Aegonna...

Mik a tapasztalatok az Aegonnal, mint munkahely?

Figyelt kérdés

A mai napon hívtak fel, nem igazán értettem, mert hozzájuk nem adtam be az önéletrajzomat.

Azt mondták a telefonban, hogy rugalmas a munkaidő, 40 órás munkahét várna rám és olyan munka, amit betanítanak, mert van mentorálás is fél éven át. Ez eddig elég jól hangzik, mert levelezőn kezdek el egy mesterszakot, ami által nekem a péntek iskolai nap lesz.

Ezután elküldött a lány két tájékoztatót e-mailen az Aegon Premium Megtakarítási Programokról és a Befektetési Számlacsomagokról.

Azt mondták, hogy nem tukmálós feladatom lenne stb... Aztán rákerestem magára a cégre és elég vegyes a vélemény róluk alkalmazottként, ez elbizonytalanított.

Valakinek ez az egész munkakör ismerős lehet (amit nem neveztek meg számomra csak anyagot küldtek arról, amivel majd foglalkoznom kell) vagy mik a tapasztalatai úgy összességében egy ott dolgozónak?



2022. aug. 16. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítási ügynököt keresnek. Ha mást mondanak, akkor hazudnak.
2022. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gagyi házalós, gyenge szirszar biztosítási konstrukciók tukmálása
2022. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is keresetek egyszer régebben. Ez az Aegon prémium üzletága, a Lurdy Házba vannak Budapesten. Gyakorlatilag értékesítőt keresnek, személyes kellene tárgyalni ügyfelekkel, vagy találni ügyfeleket és befektetési biztosításokat kellene értékesítned a részükre.


Viszont ez nem alkalmazotti munka! Vállalkozóit kellene kiváltanod. Gyakorlatilag egyéni vállalkozóként dolgoznál be az Aegonnak mint értékesítő és csak egy megbízási szerződést kötnek veled. Nem tudom mennyi ideig, néhány hónap biztos amíg kapsz valami nagyon kevés alap pénz hogy elindulj, de utána csak az értékesítéseidből élsz meg mint jutalék. Jutalékos ez a meló.


Amúgy annyira nem rossz az Aegon. Osztályfüggő meg főnök függő, de ez nem egy sima alkalmazotti munka.


Remélem tudtam segíteni.

2022. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Az Aegon már kivonult a magyarországi biztosítási piacról.
2022. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom még aktuális-e, 4/4-et pontosítanám, épp átalakulóban van, jövő évtől más lesz a név, egy svájci cég és magyar állam az új tulaj, 55-45%-ban. Ez nem feltétlenül rossz, az állam tolja a saját a szekerét ezerrel, v4ig-nél meg van pénz dögivel. Ami a munkát illeti, pénzügyi tanácsadó, de ezt is lehet normálisan csinálni és egy zsák pénzt keresel velem, meg lehet sehogy, akkor semmit. Sajnos nem való a legtöbb embernek, pláne itthon, kevés emberben van meg a vállalkozói szemlélet. Én másik cégnél vagyok, de ugyanígy, nettó 400 körül megvan, de ez olyan 4-5 munkával, ami szerintem elég korrekt, előző munkahelyemen középvezetőként kerestem ennyit, itt meg kötetlen a munkaidő. Az szidja a legjobban amúgy ezt a szakmát, aki képtelen önállóan gondolkozni, vagy alapból hülye a pénzügyekhez, ezért belebukott az elején. A tukmálás már rég nem divat, itt nagy a munkaerő hiány, én belépés után kaptam több mint 300 ügyfele és akár kaphattam volna mégegyszer ennyit. Mindig van kihez menni, a nagy számok alapján pedig mindig van kivel szerződést kötni (ha elmész 10 ügyfélhez egy héten, abból úgyis lesz legalább 1 új szerződés). Messze a legkönnyebb meló amit eddig csináltam, pedig voltam már sori dolgozó, rakodó munkás, árufeltöltő, műszakvezető és operációs menedzser is. Szóval fuss neki nyugodtan, úgyis gyorsan kiderül ha nem neked való, max 1-2 hónapnyi adót buksz.
2022. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!