Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet kérdezni állásinterj...

Mit lehet kérdezni állásinterjún, ha minden szükségeset elmondtak? (Azt olvasom mindenhol, hogy mindenképpen kérdezni kell, mert...)

Figyelt kérdés
Már kinyilvánítottam, hogy szeretném az állást. Amit nem tudok, az úgyis kiderül az első napokban, és nem befolyásolja a döntésemet.

2022. aug. 18. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig az interjú közben kérdezek, témába vágóan. Aztán a végén már csak azt mondom, hogy már közben megkérdeztem mindent. Sosem szokott ezzel gond lenni.
2022. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Munkaidő, esetleges home office. Dress code. Céges tanfolyamok. Előrelépési lehetőség. Cafeteria és esetleges bónuszok. Ebédszünet és étkezési lehetőségek. stb
2022. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

És ha valahol azt olvasod, hogy ugorj a kútba, akkor te beleugrasz?


Ha nincs kérdésed, akkor nem kell kérdezni.

2022. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg azt szokták mondani, ha nem kérdezel, akkor az olyan, mintha nem érdekelne az egész.

De én is inkább közben szoktam kérdezni.

Némelyik kérdés még visszafelé is elsülhet. Pl. ha az előrelépési lehetőségekről kérdezel, és az nem nagyon van abban a poziban, tuti nem téged fognak felvenni.

Én egyszer megkérdeztem pénzügyön, hogy hogy zajlik a zárás, erre szabályosan megsértődött a csaj, és annyit mondott csak természetesen olyankor túlórázni kell, van-e ezzel valami gondom. Persze én ebből levontam azt, hogy a zárás az gáz. Ő meg levonta azt a téves következtetést, hogy nem vagyok hajlandó túlórázni.

De többet ezt nem kérdezem meg.

Fejvadászok szerint ha megkérdezed a home office-t, az is gáz, de szerintem ezt úgyis elmondják közben.

Szóval ha nincs kérdés, hát nincs kérdés.

2022. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Munkaidő, esetleges home office.

Ezt elmondják maguktól is.


Dress code.

Ez esetleg nem kerül szóba. De csak akkor lesz jelentősége, ha egyáltalán felvesznek. Nem befolyásolja a döntésemet.


Céges tanfolyamok.

Ez jó lehet, mutatja, hogy fejlődni akarsz.


Cafeteria és esetleges bónuszok.

Ezt is maguktól mondják el.


Ebédszünet és étkezési lehetőségek. stb

Szintén csak akkor lesz jelentősége, ha egyáltalán felvesznek. Nem befolyásolja a döntésemet. Ráadásul ezzel a főnököt nem illene zavarni, ezt inkább egy kollégától vagy a titkárnőtől kérdezném meg.

2022. aug. 19. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Van itt azért pár dolog, ami adott esetben befolyásolja a döntésemet. Ismerek olyan céget, ahol pl nemm festhetik a nők a körmöket, hajukat. Ahhoz a céghez biztos, hogy nem mennék. Nem azért, mert ragaszkodom a műkörmömhöz, hanem mert nem akarok olyan cégnél dolgozni, ahol ilyen szinten beleszólnak az életembe.


Aztán az ebédidő. Nemrég volt itt olyan kérdező, akinek a cége 75 perces ebédszünetet szabott meg, amit teljes egészében le kell dolgozni. Vagyis nem 8 vagy 8,5 órát tölt munkaidővel, hanem több mint 9et. Lecsúsztatni nem lehet. Na ilyen helyre sem mennék.


Szoktam interjúztatni, és nem gondolom, hogy baj, ha valaki nem kérdez. Az baj, ha az egész interjú során passzív vagy. Nem ezen az egy kérdésen múlik. Ez csak egy ezrével ostoba HRes közhely.

2022. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!