Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj ennyire sok cégnél...

Miért baj ennyire sok cégnél a home office? Jobb ha táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés

A covid alatt sok helyen kitalálták legyen home office, de ahogy elült ez a covid mánia sok helyen újra vissza kellett menni. Nincs is ezzel baj, én szeretek bejárni.

Viszont van egy 5 éves óvodás fiam, aki sokat beteg.

Más gyerekekhez képest viszonyleg keveset, de sajnos mindenféle tüszentéssel köhögéssel már ferdén néznek az oviban.

Havi 1 hét tuti van, mikor beteg.

Mostanában beszóltak a munkahelyemen (a HR) hogy ezeket a home officeokat fejezzem be mert a céges policy nem engedi. Be kell járni..

Nyilván ha beteg a gyerek és nem engedik óvodába menni nem tudok bemenni.

Eddig ilyenkor home officeban voltam ahol maximálisan elvégeztem a munkám, a beosztottaimnak is jobb, mert nem kell helyettem dolgozni, én amit nekem kell mindent megcsináltam, sőt néha többet is mert jobban odaülsz este is a laptop elé vagy akármi...

Erre most kitalálták hogy ne legyen home office, ha beteg a gyerek menjek táppénzre majd. De ez miért jobb egy munkahelynek???

Én kevesebb pénzt kapok, a kollegáim meg dolgozhatnak helyettem. Ki nyer ezen? A főnököm és még az ő főnöke (tehát kettővel felettemi felsővezető) is szintén az én pártomon áll nekik is jobb lenne a home office, de a HR meg a policy azt mondja hogy így van és kész.

Miért jobb ez egy cégnek? Nem tudom megérteni


2022. aug. 21. 20:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nem a fönököddel beszéleg meg?
2022. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Megbeszéltem, dühíti a helyzet, ő sem érti, nem tud mit tenni.

Inkább csak kíváncsi lennék, hogy van e aki érti miért jobb így egy cégnek.

Más munkahelyen is ugyanezt hallottam mostanában, hogy már nem engedi home officeba bármi van.

Azt hittem az elmúlt évek kicsit változtattak a cégek meglátásain.

2022. aug. 21. 20:28
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Előírás. Sokszor nem logikus. Esetleg szerződés módosítással nem lehetne megoldani? :/
2022. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak próbálják kinevelni belőletek, hogy ilyen valaha is létezett.
2022. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Azt értem, csak azt nem, hogy miért.

A cégnek megéri. Nem betegszabadságon, táppénzen vagy, tehát dolgozol.

Nem kell helyettesíteni.

Arra a napra benzint se kell fizetni.

Nem fogyasztod ott a vizet, áramot, klotyópapírt, szappant, kávét.

Sok helyen úgy van, hogy a cafeteria se jár azokra a napokra ha nem vagy ott, ezen is spórol.

Sok helyen meg még ki is használják, akár este 18-kor is megkérnek hogy ülj már oda úgyis ott a laptop..

2022. aug. 21. 21:39
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. Korábban minden gond nélkül ment a HO, mostanában változtattak a hozzáálláson, legyen legalább 1 nap amikor mindenki bejár "csapatépítés" miatt.


Szerintem a dolog hátterében az áll, hogy a menedzsereknek egyébként is be kell járni a sok megbeszélés miatt, és szeretik ellenőrizni, látni a munkatársakat. Illetve ezzel a módszerrel próbálnak kiépíteni egy légkört, hogy a "csapat" miatt ne hagyja el valaki a céget - még ha a feladat, bér, stb egyébként rossz.


Számomra is ellenszenves ez a hozzáállás, mert ha a munkavégzés indokolja: oké be kell menni, nem kérdés. De csak azért bemenni, mert valaki azt akarja bentről dolgozz... Teljesen értelmetlen.

2022. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát az :( Illetve én mint írtam szeretek is bejárni, társasági ember vagyok, de van kb havonta mondjuk 1 hét mikor taknyos a gyerek, nem értem az a pár nap home office miért zavar bárki is, főleg ha a főnököket akik a munkavégzést szervezi nem zavarja..
2022. aug. 21. 22:11
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nalunk is ezzel szivattak a gyerekes szuloket, akik tul 'sokat' voltak otthon a gyerekre hivatkozva. Abbol indultak ki, hogy a gyerekes biztos bekamuzza a gyereke betegseget, hogy ne kelljen bemennie az irodaba..
2022. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogyha beteg vagy, akkor senki nem csinálja meg a munkád. Mikor visszamész, csinálhatod meg túlórában. Tehát többet dolgozol, kevesebb pénzt kapsz, ők ezzel nagyon jól jártak.

Egyébként nálunk is próbálkoztak ezzel, de én közöltem, hogy oké, elmegyek táppénzre, de a laptopot haza sem viszem! Nem fogok táppénz alatt dolgozni, mert persze azt gondolták, hogy azért a sürgősebb dolgokra majd ránézek. Utána meggondolta magát a főnök.

Amúgy nálunk ezeket a beteg gyerekes napokat teljesen fű alatt intézték, nem értem a HR-nek miért kell erről tudni? Én is azt gondolom, hogy a főnököddel kéne ezt megbeszélni, én nem tudom elképzelni, hogy nem tud ezzel mit kezdeni.

2022. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos muszáj, hogy megcsinálja más, mert olyan szakma ahol időre megy minden, azonnal is válaszolni kell stb szóval esélytelen tolni bármit is.

Egyelőre mondjuk nincs gond, most 2 hónapja nem volt beteg de most kevés is a gyerek, ősszel nem tudom mi lesz. Adom neki a Forever Kidst, de az sem jelent semmit.

Fű alatt? Mire gondolsz? Hogy nem vezeti fel sehova pl? ;)

2022. aug. 22. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!