Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mennyit keresnek a...

Most akkor mennyit keresnek a programozók?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, van gazdasági diplomám, de nagyon érdekel a webfejlesztés. Szeretnék elkezdeni tanulni HTML,CSS, JavaScript, React, PHP-t kezdésnek, de most ahogy látom itt amikor fejlesztői fizetésekről kérdeznek, ilyen br 2-300.000 forintokról beszélnek, és egyszerűen nem akarom elhinni hogy aki készségszinten használni tudja ezeket a nyelveket, ennyi fizetésért dolgozik. Sajnos nekem már nem fér bele hogy 1-2 évig is nettó 400-nál kevesebbet keressek. Nyilván tudom, hogy rengeteg meló, meg 2 év legalább mire eljutok arra a szintre hogy egyáltalán pályázhassak munkára, ezekkel tisztában vagyok (meg azzal is hogy egy diplomás informatikussal szemben kevés leszek mindig is).


Szóval ha párhuzamot vonunk a cikkekkel amiket évek óta nyomnak hogy mekkora fizetések vannak IT-ban, meg itt GYK-n a válaszadók fizetèseivel, melyik a reálisabb?



#fizetés #programozás #webfejlesztés #Programozó fizetés #Webfejlesztő fizetés
2022. aug. 25. 23:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi akadalyoz meg abban, hogy megnezd az elerheto salary guide-okat, vagy fejlesztoi hirdeteseket bersavval?
2022. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azokat megnéztem, nagyjából lefedik a fent említett cikkeket. Én inkább a most olvasott GYK-s programozó fizetésektől vagyok megdöbbenve.
2022. aug. 25. 23:32
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
A salary guide-ok altalaban jokora kesesben vannak, azaz nem nagyon kovetik le az aktualis fizukat. Raadasul akinek van egy kis sutnivaloja az nyilvan nem itthoni cegnek fog dolgozni br havi 1,5-2 millios ehberert, hanem contractorkent UK vagy amcsi cegeknek
2022. aug. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
#2 linkelsz 2-3 ilyen kerdest, ahol megdobbento fizeteseket lattal? En nem emlekszem, hogy talalkoztam volna ilyennel.
2022. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Sokat keresnek a programozok, de nem junior szinten. Az ilyen cikkekben elfelejtik kiemelni azt, hogy általában senior programozókat keresnek/néznek, akiknek használható tudása van. A junior piac eléggé telített, és az első egy év a tapasztalatszerzésről, és a tanulásról fog szólni, nem a pénzszerzésről.
2022. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Tapasztalat nélküliek sokszor gombokért és üveggolyóért dolgoznak.

Akinek jól megy pár évente dupláz a fizuján és idővel millió fölött van a nettója.

2022. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

#5 junior szinten is teljesen korrekt fizuk vannak, mar kis parszaz fos multiknal is brutto 700 korul indulnak a bersavok.

Kozszferaban meg kkv szinten nyilvan lehetnek hulladek fizetesek, de oda eleve nem megy kompetens ember.

2022. aug. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Salary guidok késésben vannak ahogy #3 mondta. Ami logikus hiszen az előtte évi adatokból aggregálnak fizetéseket, most pedig az infláció miatt a bérek is nagyon sokat emelkedtek.


Ha valaki 300 nettókért dolgozik junior programozóként akkor az az illető balfék és váltson munkahelyet.

Most kb netto 400 de inkább 500 körül vannak a kezdő bérek.

1.5-2 milliókat meg seniorok keresnek

2022. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%
kezdő nettó 600k-700k, pár év tapasztalattal 1,5M-2M nettó
2022. aug. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki emberke, angoltudás nélkül, felsőfokú szakképzés után, aki prog.hu-n és gyakorin kérdezgeti a javascript problémáit, és egy helyi KKV-nál dolgozik: minimálbérre bejelentve, zsebből kipótolva a 2-3-400 nettó évektől függően.


Nagyvárosi, angolul folyékonyan beszélő, legalább BSc-t végző, normális kapcsolati hálóval rendelkező, multinak dolgozó fejlesztő: tudástól és tapasztalattól függő kompenzációs csomag, ami medior szinttől már br 7 számjegyű.


Van a kettő között is bőven, és kivételek is alatta/felette. Általában aki benne van az egyik kategóriában, az a környezetében is hasonlókat lát, és nem hisz a másik tábornak.

2022. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!