Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mennyit keresnek a...

Most akkor mennyit keresnek a programozók?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, van gazdasági diplomám, de nagyon érdekel a webfejlesztés. Szeretnék elkezdeni tanulni HTML,CSS, JavaScript, React, PHP-t kezdésnek, de most ahogy látom itt amikor fejlesztői fizetésekről kérdeznek, ilyen br 2-300.000 forintokról beszélnek, és egyszerűen nem akarom elhinni hogy aki készségszinten használni tudja ezeket a nyelveket, ennyi fizetésért dolgozik. Sajnos nekem már nem fér bele hogy 1-2 évig is nettó 400-nál kevesebbet keressek. Nyilván tudom, hogy rengeteg meló, meg 2 év legalább mire eljutok arra a szintre hogy egyáltalán pályázhassak munkára, ezekkel tisztában vagyok (meg azzal is hogy egy diplomás informatikussal szemben kevés leszek mindig is).


Szóval ha párhuzamot vonunk a cikkekkel amiket évek óta nyomnak hogy mekkora fizetések vannak IT-ban, meg itt GYK-n a válaszadók fizetèseivel, melyik a reálisabb?



#fizetés #programozás #webfejlesztés #Programozó fizetés #Webfejlesztő fizetés
2022. aug. 25. 23:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
90%

Kezdő vagyok, még egyetemista, szóval ötletem sincs, csak azt tudom elmondani én és a szaktársaim mennyit keresnek.


Nekem, most kötelező gyakorlat alatt diákmunkában alkalmazva (ami 85% nettó és 15% szjaból, áll tehát szjan kívül más adó nem terheli) keresek nettó 260-at, ami nekem visszatérítéssel nettó 300.


Átlag fizetés kötelező gyakorlat alatt egyetemen kb 150-300 nettóig megy ahogy láttam, de a pár hónap egyetemi köt gyakorlat után szoktak emelni.


Én még nem tudom nekem mennyit emelnek, de egy szaktársamnak br 3000 órabbért ajánlottak, ami ha 160 órában néznénk, ami br 480 ezer lenne, de ennek a diákbérnek a nettója 408 + ezen felül kapna szja visszatérítést, ami 60 ezerben van maximalizálva szóval gondolom felmenne 470 felé a tényleges pénz amit kap.


Úgy hogy még csak egyetemista.


Sokszor én is eléképedek ezeken a számokon és nem tartom reálisank, hogy ilyen tudatlan kezdőket mint én is vagyok mért fizetnének meg ilyen jól, de mindig lehet hallani ismerősöktől, hogy tényleg nagyon durvák a fizetések és már én is kezdem érezni.


Tehát csak feltételezni tudom, hogy friss diplomásként a nettó 500 lazán hozható.

2022. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!