Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan tudjam, hogy egy...

Honnan tudjam, hogy egy 20.000 fős cégnél kik a HR-esek és melyiküknek kellene címeznem a motivációs levelem?

Figyelt kérdés

Motivációs levelet kellene írnom, de a segédlet alapján súlyos hiba a Hölgyem / Uram megszólítás. Elvárják, hogy jósoljam meg, hogy kihez fog kerülni a levelem egy multinál, ahol nincsenek ismerőseim.


(Elnézést azoktól a HR-esektől, akik nem egy levél, hanem a szakmai tudás alapján döntenek emberi sorsokról.)



2022. aug. 28. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg:

Tisztelt HR Munkatárs...

2022. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érzed, hogy súlyos hiba a Hölgyem/Uram? Pont erre találták ki, amikor nem tudod, ki fogja elolvasni a levelet.


Ha megkeresed LinkedIn oldalon a céget, kattints a "people in organization" vagy ilyesmi nevű részre, ott keresd meg a HR-es nevét, de nyilván többen lesznek ekkora cégnél, így szerintem nagyon nem leszel előrébb...

2022. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen segédleteket hagyd a francba, mind baromság. A Tisztelt Hölgyem / Uram teljesen jó, angolul meg Dear Sirs
2022. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

"a segédlet alapján súlyos hiba a Hölgyem / Uram megszólítás"

Itt oldal kiikszel, mennek a pitsába és keresnek maguknak egy idomított majmot. Mondjuk én eleve nem szoktam magyar céghez jelentkezni, mert amekkora patkányok esetleg interjún leba$zok HR micikének egy csicskalángost ha kiidegel, osztrák cégeknél meg eleve "Sehr geehrte Damen und Herren" azaz tisztelt hölgyeim és uraim a bevett megszólítás. Volt olyan ahol meg volt adva, hogy kinek kell címezni a jelentkezést, na ott nem is ő írt vissza és az interjún sem volt ott, úgyhogy mindenkinek megy legközelebb a hölgyemuram.

2022. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem specifikus embernek címezed akkor:

Tisztelt --cégnév-- csapata!

Tisztelt Cím!


HR-t én nem írnám bele mert nem biztos, hogy csak ők olvassák.

2022. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2022. aug. 28. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!