Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnöki MSc-t van...

Villamosmérnöki MSc-t van értelme elvégeznem?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöki BSc-t végeztem, néhány éve már a szakmában dolgozom. Munka közben egy szakmérnöki képzést is elvégeztem. Szeretném szélesíteni az ismereteimet, így gondolkodtam, hogy elvégzek egy villamosmérnöki MSc-t. Viszont attól tartok, hogy az MSc túlságosan tudományos képzés, és sok olyan dologba fogunk belemenni, ami a hétköznapi mérnöki életben nem fordul elő. Én továbbra is az iparban szeretnék dolgozni, nem célom, hogy "tudós" legyek.


A szakmérnöki képzést nagyon élveztem, mert szakirányú volt, az ott tanultakkal munkám során is találkozom, továbbá nem volt annyira nyers, tudományos, persze jóval könnyebb is volt, mint a BSc.


Mit javasoltok, lenne értelme így elvégezni? Még a villanyszerelő és a PLC programozó képzést néztem, viszont már sok ilyen kérdést olvastam itt az oldalon, hogy villamosmérnöki után van-e értelme ezeknek a képzéseknek, és többnyire nem javasolták a kommentelők, amit az oktatás színvonala miatt megértek.



2022. aug. 28. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábban azért végeztem el, mert mi van ha késöbb szükségem lehet mesterdiplomára és szerintem megérte. Tudással gyarapodtam, néhány cégnél többlet fizetést jelent, illetve bizonyos vezetői, szenior pozícióhoz elvárás az oklevél.
2022. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján amit leírtál neked valoszinű nem érdemes. Tanulj nyelvet vagy valami teljesen szakirányú dolgót.
2022. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
MSc-n is lehet gyakorlatias dolgokkal foglalkozni. Az egyik volt szaktársam fő projektje az volt, hogy kidolgozta, hogy egy sok ponton "okos" mérőkkel felszerelt áramhálózaton hogyan lehet azt meghatározni, hogy a hálózat melyik pontján keletkezik "technológiailag nem indokolt áramveszteség". Magyarul hogy hol lopják az áramot a C type-ok. De az tény, hogy tudományosabb jellegű, mint a BSc. Publikálni is kell, de az is lehet gyakorlatias jellegű. A kérdés, hogy neked megéri-e, kell-e MSc végzettség. Ezt neked kell tudnod. Én nem raktam le, mert felesleges lett volna. Talán 20 ezerrel kerestem volna többet, ennyi előnyöm lett volna. De ez az előny is hamar elszállt volna, mert hiába ez, a fizetésemelésekkel korrigálnak általában mindent, már amúgy is pont annyit kerestem mint az egyik MSc-t végzett kollégám, aki az MSc miatt egyel kevesebbszer kapott fizetésemelést az X év alatt.
2022. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Jó ez a lengő indázás a kérdésben. Hát mire is jó az msc, mintsem hogy arra, hogy "tudományosabb" legyen? :D Az a cél.... A bsc az gyakorlatilag az üzemmérnök, ami nagyjából a jobb minőségű művezető tudásszintje. Ami egy átlag hétköznapon egy átlag gyárban előfordul.
2022. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelő képesítés egy villamosmérnöknek akkor lehet jó opció, ha szeretnél kisfeszültségű berendezést szerelni, vagy nem energetikán végeztél és szeretnél VBF-et végezni. Ha feszültség alatt van egy gép, te nem nyithatod ki a vezérlőszekrény ajtaját, hiába vagy mérnök. Én voltam már célgépet beüzemelni olyan autóipari beszállítónál, ahol nem engedtek hálózatra kapcsolás után belenyúlni abba a gépbe, amit én terveztem. Miután meglett a villanyszerlő papírom, ilyen gondom sosem volt.

A PLC szakmérnökinek semmi értelme, ha elmész egy olyan munkakörbe dolgozni ahol PLC-vel foglalkozol, fél év alatt komplexebb, gyakorlatiasabb tudást szedsz fel mint a szakmérnökin. Volt kollégám PLC szakmérnökin, el is végezte, de egy állapotgépet nem tud megírni SCL-ben, nem hogy hálózatot vagy hajtást konfigurálni, hardvert paraméterezni datarecordból.

Az MSC-nek nem az a lényege, hogy konkrét szaktudást adjon, csak szélesíti, mélyíti azt a spektrumot, amire később tudsz építeni. Illetve készséget fejleszt. Mivel államilag támogatva valószínűleg van még 5 féléved, én azt mondom inkább egy MSC mint egy villanyszerelő vagy PLC szakmérnöki.

Viszont azt nem említetted, hogy milyen területen dolgozol jelenleg és mik a céljaid. Mit csinálsz pontosan az iparban?

2022. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos: MSc-vel kevesebb nem leszel, viszont jóval több is lehetsz, de ez elég jelentősen tőled függ! Igen, belemegy az MSc olyan dolgokba, ami a hétköznapokban ritkán fordul elő, mert pont az a célja, hogy olyan mérnököket képezzen, aki a nem hétköznapi feladatokkal is boldogul. És valljuk be, a mérnöki szakmában az a szép, ha egy új feladatra szolgáltatsz megoldást, nem az, ha a tucatmelókra legózod össze a dolgokat!


Ahogy előttem is írták, a PLC-s tanfolyam kidobott idő és pénz, mint ahogy sok esetben a villanyszerelői is (kivételekért ld. #5).


Ha leírod, milyen területen dolgozol (és ha különbözik, akkor hogy milyen területen szeretnél dolgozni), valószínűleg jobban és pontosabban tudunk segíteni, megéri-e!

2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!