Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizetnek többet külföldö...

Miért fizetnek többet külföldön ugyanazért a munkáért, mint itthon?

Figyelt kérdés

2022. aug. 30. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Igy tartja kedvuk.
2022. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert itthon ennyiért is elvállalják, míg külföldön nem.
2022. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem fizetnek többet "külföldön". Svájcban többet fizetnek mint nálunk, Elefántcsontparton meg jóval kevesebbet. A kérdést úgy is feltehetnék, hogy ugyanazért a munkáért mi itthon miért keresünk sokszor annyit, mintha Közép-Afrikában vagy a Távol-Keleten végeznénk el.
2022. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Attila1976 ***** válasza:
84%
Egy dolog miatt vagyunk versenyképesek. Alacsony bérek. Betüzzem? Hátha egyszer kinyilik a szemünk...
2022. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából négyszer annyit keresek ugyanazzal a munkával, mint az indiai munkatársam
2022. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kereslet kinalat
2022. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Erre még én sem kaptam magyarázatot. Pl ma bevásároltam a Hofer (nálunk Aldi) egyik üzletében Ausztriában, ha megnézem a blokkot, kb ugyanannyiba kerül minden, mint itthon. Érdekes módon az eladók nettó kezdőfizuja kint br 900 ezer Ft ha átszámolom, ezt évente 14x megkapják, ráadásul a 13. és 14. havi fizetés adózása még kedvezőbb is. Itthon ugyanez br 362 ezer Ft és talán kap egy kupont karácsonykor.
2022. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert innen indulnak az innovációk, fejlesztések. Pl. A leghatékonyabb új ipari technológiák itt kerülnek bevezetésre.

Gyorsabban, olcsóbban teremtenek értéket hozzánk képest. Így több pénzük lesz, ami húzza az összes fizetést magával.


Attól még a mezei dolgozó nem biztos, hogy ügyesebb, okosabb, szorgalmasabb. De Trabanttal nem lehet lekörözni egy BMW-t, mégha a Trabant sofőrje sokkal jobb is.

2022. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Erre még én sem kaptam magyarázatot."


Irjak elotted: "Kereslet kinalat".

2022. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

“Külföld”

- Saját termék, szolgáltatás külföldön értékesítve.

- Megfelelő érdekérvényesítés.

- Nem hazaáruló politikusok ülnek a parlamentben évtizedek óta.

- Létezik társadalmi erkölcs is. Magyarországon meg az ügyeskedés megy évtizedek óta.

- A kutatás és fejlesztés erőteljes támogatása, mert tudják, hogy ez a versenyképesség alapja a szakmai vezetés mellett.

- Megfelelő oktatás.


Magyarországon 1956 után volt agymosás, diktatúra, majd jött 1989, így ugyanaz a csőcselék van hatalmon, mint 89 előtt.

Magyarországon szándékosan elűzik a tehetséges, erkölcsös, országért tenni akaró embereket.

Így marad a korrupt söpredék.

2022. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!