Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire igaz az...

Paul01 kérdése:

Szerintetek mennyire igaz az a mondás, amit sok gazdag ember mond, "Aki pénz nélkül nem tud pénzt csinálni, az pénzel sem fog tudni."?!

Figyelt kérdés

Erről mindig azt gondoltam hogy nem igaz,de mostanába próbálkozok pénzből pénzt csinálni több területen is, de mindig kudarc a vége..

Lehet mégis van benne valami. Ti mit gondoltok erről?!



2022. szept. 1. 17:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez relatív dolog, inkább intelligencia kérdése.


Nyilván a semmiből nehéz valamit csinálni, ha meg van pénzed akkor vagy megmarad vagy nem. Az sem mindegy mit, mennyit kockáztatsz.


Legtöbb sikeres ismerősömnek azért ott van a jó szülői háttér és anyagi támogatás. Nyilván az ő érdemükből nem feltétlenül vesz el, de azért nem mindegy, hogy dolgozol 5-10 évet és vagy lakást veszel, vagy vállalkozást indítasz, de a kettő együtt nem fér bele.

2022. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Az ugyanis nem pénzcsinálás, hogy fogsz pár száz millió forintot, és töménytelen mennyiségű kiadásra szánt ingatlant vagy állampapírt veszel belőle. Ez inkább pénz/vagyon fenntartás. Ehhez tényleg nem kell se szakértelem, se bármilyen tudás vagy adottság. Ha ennél a reálértéken max. 4-5%-nál magasabb hozamot szeretnél elérni, ahhoz nem elég, hogy sok pénzed van…
2022. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A riporter kérdezi az amerikai milliárdost, hogy hogyan gazdagodott meg.

"gyerekkoromban brooklynban éltem utcagyerekként. Az utolsó 50 centemen vettem egy paradicsomot, amit aztán eladtam 1 dollárért, azért már 2 paradicsomot vettem és így tovább. Teltek múltak az évek így kereskedtem a paradicsommal, aztán egyszer csak meghalt az apósom és örököltem 10 millió dollárt. "

2022. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, de meglehetősen jól korrelál a kettő.
2022. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!