Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire igaz, hogy aki...

Mennyire igaz, hogy aki itthon lúzer a munkavállalásban, annak külföldön még ennyi esélye sem lesz? Vagy ez téves állítás?

Figyelt kérdés

Anyámékkal lakom együtt 31 évesen. Van olyan munkahelyem végre amiből félre tudok tenni (3,5 millió megtakarítás 3 év alatt).

Viszont nincs barátnőm, nincsenek ismerőseim/barátaim mert visszahúzódó vagyok. Apám csinálja meg nekem reggelente a szendvicset, főzni sem tudok, hanem csak veszek kaját mindig. Illetve krónikus betegségem miatt párhavonta orvosi kontrollra kell mennem, ahol injekciót írnak fel nekem TB támogatásra. Illetve angolul is csak konyhanyelven tudok google translate-t pörgetve rendesen.


Anyám szerint aki itthon nem boldogul, az külföldön se boldogulna. Mások viszont kimentek mert itthon nem tudtak megélni és azóta gazdag, jó életük lett.


Viszont nekem előnyömre válna, ha mondjuk Ausztriába/Németbe költöznék? Nyilván Anglia a Brexit miatt K.O. (ugye egyedül angolul tanultam).

Szóval kezdhetném 0-ról a németet (max ott rákényszerülnék). Illetve nem tudom az ottani TB támogatná-e a kezelésem.


A lényeg a kérdés: aki itthon lúzer, az külföldön is min. az lesz vagy akár én is ki tudnék virágozni egy stabil, jó közegben?


Szerintetek?



2022. szept. 4. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Ki tudnál virágozni, akár otthon is. De amíg apád csinálja a reggeli szendvicsedet, addig egy egyedül külföldre költözés lehet meredek lenne.
2022. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

"aki itthon nem boldogul, az külföldön se boldogulna"

Ez így ebben a formában butaság. Rohadtul nem mindegy, hogy azonos munkával mennyi pénzt keres az ember (és abból az eltérő megélhetési költségek után mennyi marad). De ha nem értesz valami jó szakmához (vagy igen? ez nem derül ki, hogy mivel foglalkozol) és nyelveket sem beszélsz, akkor nem tűnik annyira jó ötletnek, hogy világgá menj.

Amúgy az, hogy nem tudsz főzni, miért indok arra, hogy még a szendvicsedet se csináld meg magadnak? :D

2022. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy lúzernek érzed magadat, hanem az, hogy nem is akarsz változtatni rajta.

Pedig azt itthon kellene elkezdeni, nem egy idegen országban, ahol még egy űrlapot sem tudnál egyedül kitölteni. Hogy akarsz olyan munkát találni, ahol egyből eü-s ellátásban részesülsz?

És miből akarsz megélni, ha még egy reggelit sem tudsz megcsinálni?

Ne álmodozz külföldről, amíg gyökeresen meg nem változol - itthon.

Amibe természetesen egy minimális nyelvtanulás is beletartozik.

2022. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

“főzni sem tudok, hanem csak veszek kaját mindig”


Ez nem jelent semmit. Én fagyasztott kaját veszek nagyrészt, mert egyszerűen nincs időm itthon főzőcskézni.


Nyelvtudás meg valami értelmes szakma nélkül SZERINTEM nem annyira érdemes kimenni.


Hollandiába egyébként jó az angol.

2022. szept. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mitől érzed magad lúzernek?

"Van olyan munkahelyem végre amiből félre tudok tenni (3,5 millió megtakarítás 3 év alatt)." Ez nagyon jó. Neked miért nem elég? Mit, mennyit szeretnél még és mire?

2022. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig olyan munkaim voltak Magyarorszagon hogy nem jelentettek be rendesen 8 oraba, nem voltak meg a munkaorak mert nem volt folyamatos munka es a leghosszabb munkaviszonyom 1 ev volt. Vol ahonnan kirugtak 2 het utan vagy par honap utan, vagy pedig en mentem el mert nem tetszett a munkahely.

Sporolt penzem alig volt, szuleimmel laktam, viszont nekem apam nem kente meg a szendvicsemet :D


Kint viszont 2 munkahelyem volt csak, az egyik 1 evig, a masik meg kb 4 eve megvan mar. Van sporolt penzem, megnosultem, vettunk fel hitelt egy hazra, van egy gyerekem es folyekonyan beszelem az angolt. Magyarorszagon nem tudtam ennyi mindent felmutatni.


TB lehet hogy nem allna a kezelesed rogton de ha haza tudsz jarni par havonta injekcio miatt akkor csak fizeted magad utan a magyar TB-t es meg is van oldva.

Van ismerosom Amerikaban aki evente 2szer utazik haza egeszsegugyi okok miatt, a TB-t fizeti, igy ingyen ellatja az orvos. Az sem zavarja hogy varni kell az idopontra mert ugy is fel evvel elore keri meg az idopontot amikorra utazik.

2022. szept. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az élő példa rá, hogy nem így van. Dettó ugyanolyan életképtelen voltam mint te, mindent intéztek helyettem. 28 éves koromig egy levelet sem adtam még fel egyedül, és max kávét tudtam főzni. Aztán fogtam magam, és kimentem Németországba dolgozni, és ettől felnőttem. Ott rá voltam kényszerítve, hogy én intézzek mindent. Főzni is megtanultam, ma már a kalácstól a lekvárig mindent én csinálok magamnak, és könyörögnek a kollégák, hogy jöhessenek hozzám gulyáslevest enni.

Ami a betegbiztosítást illeti, ha be vagy jelentve, akkor minden adott. Szépen beslattyogtam az önkormányzatra, közöltem, hogy elkezdtem dolgozni, és jöttem intézni a papírmunkát. Adtak papírt, hogy töltsem ki, segítettek is benne. Azt hiszed, nekem volt lövésem róla, hogy hogy működik? Vagy a pályakezdő német gyereknek, a tanulatlan prolinak, és a szíriai menekültnek van? Szeme nem rebben az ügyintézőknek, leülnek, és kitöltenek veled mindent. TB dettó. Ha meg nincs bejelentett munkahelyed, jól mondta az előző válaszoló, fizeted a magyar TB-t, plusz kiváltod az EHIC kártyát és tiszta sor, Németországban a fogorvosi ellátást leszámítva minden jár ingyen (mit Isten, én is 3 havonta kapok injekciót krónikus betegségre, itt kint magyar TB és EHIC kártya segítségével). Mivel most éppen egyetemen tanulok, én is újra a magyar TB-t fizetem, mert 30+ nem jár a diáktarifa a német biztosításnál, a normál pedig diákként túl drága lenne.


Szóval nekem nagyon jót tett a külföldre költözés. Annyi könnyebbségem volt hozzád képest, hogy én nagyon jól beszéltem németül a kijövetelemkor. Cserébe viszont nem volt egy fillérem se. Inkább az necces az esetedben, hogy más nyelven se nagyon beszélsz, így azért még a segítőkész hivatalok keze is eléggé meg lesz kötve, valószínűleg kellene kerítened tolmácsot az ügyintézéshez.


Az, hogy neked jót tenne-e a kiköltözés, nagyban függ attól, hogy mi a cél. Bevallom, én sem egészen értem, hogy mit értesz lúzerség alatt. Azt, hogy nem tudsz megkenni egy szendvicset? Na arra jó lesz a kiköltözés, mert ha nincs senki, aki eléd rakja a dolgokat, rá leszel kényszerítve. Éhenhalni mindenesetre nem fogsz.

Ha a visszahúzódó természetedet érted lúzerség alatt, az nem fog változni. Nekem sincs senkim, barátaim se igazán, de engem ez nem zavar.

Anyagilag meg igazán nincs okod panaszra, úgy tűnik ezen a téren jól működsz.


Ha van egy biztos családi háttér, akikre támaszkodhatsz, ha valami mégsem sikerül (értsd, van hova visszamenned, ha baj van), és olyan a mostani munkád, amit hamar újra fel tudsz venni, ha mégis visszamennél Magyarországra, én a helyedben tennék egy próbát, az ilyen önállótlansági problémákra jót fog tenni, és az önbizalmadnak is ad egy löketet, ha látod, hogy boldogulsz egyedül is. De mondom, az alaptermészeted nem fog változni.

2022. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak diákmunkás, feketemunkás, és munkanélküli voltam, itt Anglában meg Aldiba is felvettek. Szóval nekem itt jobban megy.
2022. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó 3 valaszadók: én is ebben a cipőben járok még itthon.. 30 évesen alig van felmutatható munkaviszonyom, mert sokat diakmunkáztam, a munkahelyeimrol pedig vagy kirugtak, vagy eljottem. Most vállalkozó vagyok, de csak az normálisan megélek, de nem jómódban fajta. Nálatok hogyan változott meg az, hogy rendes 8 órás munkába nap mint nap eljarjatok és végigcsináljátok? Velem az a baj, hogy hatalmas munkateherbírásom van (a vállalkozásomban pl az elmúlt 3 napban szó szerint reggeltől éjfélig dolgoztam, máskor meg alig csinálok valamit). Szeretnék én is normálisan élni és dolgozni és nem azt érezni, hogy egy lusta semmirekellő vagyok. De ahogy meglatom, hogy kötött heti 40 óra, ráadásul még be is kell járni, na akkor kifordok az állásportálokról. Angolul németül jól beszélek amúgy. Szerintetek külföld megváltoztatná a hozzáállásom? Már az is eszembe jutott, hogy nem a szar fizuk miatt érzem úgy, hogy nem éri meg munkavallalonak lenni?
2022. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*hatalmas munkateherbírásom van, de ez nem tart sokáig.
2022. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!