Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkahelyen kötnek tanulmán...

Ha munkahelyen kötnek tanulmányi szerződést, hogy a munkavállaló levelezőre jár, akkor utána ott is kell maradni x ideig a munkahelyen ledolgozni?

Figyelt kérdés

Pont azért akarnék levelezőn elvégezni egy másik szakot, hogy legyen egy piacképesebb végzettségem és mehessek jobb helyre.

De felajánlották, hogy kötnek tanulmányi szerződést.



2022. szept. 6. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A szerződés ugye arról szól, hogy mindkét fél ad valamit. Tipikusan az szokott lenni ilyenkor, hogy kifizetik a tandíjat, esetleg adnak plusz szabadságot, hogy felkészülhess a vizsgákra, cserébe vállalod, hogy x ideig ott maradsz.

De ugye egy szerződésbe azt írnak, amit akarnak, aztán vagy mindkét félnek megfelel, és akkor örülés van, vagy nem, és akkor nincs biznisz. Kérdezd meg őket, hogy mit várnak el, és mit adnak cserébe, utána el tudod dönteni, hogy ez így neked megéri-e.

2022. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen attól függ miben állapodtok meg.


Nálam az volt, hogy utolsó két évben fizették a tandíjam cserébe végzés után ottmaradtam még két évig.

Cégtől kaptam szakdolgozathoz konzulenst, témát én találhattam ki.

Konzultációra, vizsgára és egyéb ügyintézésre mindig el kellett engedniük.

Ezt bele is írtuk szerződésbe, hogy el kell engedniük amikor suliba megyek.

2022. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem emberbaráti szeretetből kötnek veled szerződést. A tanulmányi szerződés egy kétoldalú dolog, csak akkor kell aláírnod, ha neked is megfelelnek a feltételek. Ha nem szeretnél ott maradni, akkor megteheted, hogy a saját költségeden, a sima szabadságodat felhasználva járj suliba, és senki felé semmilyen kötelezettséged nem lesz. Ha képzési támogatást és/vagy plusz szabit kapsz, akkor nyilván a cég is úgy áll hozzá, hogy egy kvázi befektetés vagy, fizettek azért, hogy legyen egy jobb munkaerejük, ami nyilván akkor éri meg nekik, ha még legalább 1-2 évet ott maradsz.
2022. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván odakötnek, nekik így éri meg. Akkor írd alá, ha megfelelnek a feltételek neked is. Valahol azt is előírják milyen átlagot kell hoznod.

Én is tanulmányi szerződéssel csináltam egy szakmérnökit. Kértem az oktatási tervben, hogy írassanak be, úgy kihúzták, mint a huzat, majd amikor közöltem a főnökömmel, hogy én akkor is beiratkozom, akkor elém dugták a szerződést, hogy na jó, mégis... :D A feltétel az volt, hogy a képzési idő alatt nem mondhatok fel + ugyanannyi időt ott töltök még. Én így összesen 3 évre adtam el a lelkem, de nem is szándékoztam felmondani, szóval jó volt ez így (már letelt). Egyébként ha felakartam volna mondani, akkor nem az a kb. 900 ezer forint akadályozott volna meg benne, amit vissza kellett volna így fizetnem a cégnek, hiszen már eldöntöttem, hogyha nem fizetik ki, én akkor is rászánom ezt.

Ami pozitív volt, hogy kaptam egy csomó plusz szabit is mellé vizsgánként, amivel hát bevallom töredelmesen néha visszaéltem. :D

2022. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jár tanulmányi szabi is, ami előny.

Ha lépni akarsz, időarányosan vissza kell fizetni a támogatást

2022. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha államira mennék?
2022. szept. 26. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha államira mész, akkor tandíjat nyilván nem fognak fizetni. De nem csak az lehet a tanulmányi szerződés tárgya. Adhatnak olyan formában is támogatást, hogy pl. adnak plusz szabadnapokat, amikor tudsz suliban lenni vagy vizsgázni.

De még egyszer: egy tanulmányi szerződést nem KELL elfogadni. Ha te a saját pénzedből és idődből ki tudod gazdálkodni a munkáltató segítsége nélkül, akkor semmilyen kötelezettséged nem keletkezik felé. Akkor kell ott maradnod, ha szerződést írtok alá, de azért meg te is kapni fogsz valamit. Akár a képzést fizetik, akár szabadnapot kapsz, stb.

2022. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a tanulmányi szerződés mintát, hogy átgondolhasd. :) Ha van benne kérdésed, szerintem vagyunk itt páran, akik szívesen segítenek értelmezni.
2022. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!