Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért azt a foglalkozást...

Miért azt a foglalkozást választottátok, amit?

Figyelt kérdés
Szerintem 17-18 évesen nem sokan ismerik annyira magukat, hogy tudjanak erről véglegesen dönteni. Vélemények? Illetve: vajon fiúk és lányok közt van ebben különbség?

2022. szept. 7. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanár akartam lenni 18 évesen, aztán az egyetem utolsó évében már világos volt, hogy a tanárok sosem fognak annyit keresni, amiből normálisan meg lehet élni, szóval váltottam. Olyan területen kezdtem el dolgozni, amiért fizetnek.
2022. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül igaz, faterom az már 12 évesen tudta, hogy mi lesz.


Én pár éve döntöttem el végleg, hogy fotós leszek. Hobbim 12 éves korom óta, adhd miatt a tanulmányaim borzalmasak voltak, egyetemet nem végeztem el, szóval most ezt a vállalkozást próbálom összedobni. Később ha van tőkém, akkor más vállalkozásokat szeretnék még indítani, ha örökölök akkor pedig jó kérdés mit csinálok majd, remélem megtanulok bánni a pénzzel addig, hogy ne bsszam el, és a gyerekeimnek legyen bőven.

2022. szept. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam hogy mi leszek, elmentem biológia irányba mert abba voltam jó, de képzés közbe rájöttem hogy nem akarok kutatni és a munkalehetőségek se jók.

Úgyhogy infósabb mester specializációt választottam majd elmentem programozós gyakornoknak. Most pedig junior programozóként dolgozok adatokkal.


Sztem ha nem tudod mit akarsz akkor célszerű olyan irányba menni ahol jól el lehet helyezkedni és érdekel valamennyire az irány.

2022. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában igen rossz fizikatanáraim voltak. Ugyanakkor általános iskolás éveim elején (1980-as évek) még létezett az Iskolatévé, ahol igen jó sorozatok voltak minden tantárgyhoz. A délutáni adásokat minden nap megnéztem iskola után. Amelyik sorozat tetszett, egymás után több tanévben is megnéztem, és így egyre többet megértettem belőle. Fizikából Sas Elemér szerkesztésével volt egy nagyon jó sorozat. Szerintem leginkább ennek hatására lettem fizikus.
2022. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátás

Mert jól fizet

2022. szept. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
13-14 éves koromban már tudtam mivel akarok foglalkozni: IT
2022. szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tini koromban tanár akartam lenni, de szüleimnek köszönhetően láttam mekkora a különbség egy mérnök és tanár fizetés között, ezért mérnöki képzésre mentem. Nem bántam meg, mert elszomorító mennyit keresnek jelenleg a tanárok, persze a tanítás hiányzik, mert jó adottságaim vannak hozzá. Majd a gyerekeimnél kiélem.
2022. szept. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 18 évesen még elhittemazt a mesét, hogy nem az a lényeg, mennyit keresel, hanem az, hogy élvezd, amit csinálsz. Egészségügyi területen tanultam és helyezkedtem el, szerettem, de olyan szánalmasan kevés volt a fizu mindenhol, hogy feladtam 2 év után. Kitanultam az online marketinget, ezzel lehet értelmesen keresni legalább egyéni vállalkozóként.
2022. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

24 vagyok, kb 2 éve tudom nagyjából, hogy milyen irányba szeretnék elhelyezkedni.


“Egészségügyi területen tanultam és helyezkedtem el, szerettem, de olyan szánalmasan kevés volt a fizu mindenhol, hogy feladtam 2 év után. ”


Nekem fingom nem volt, hogy milyen suliba menjek. Apum akkor egészségügybe dolgozott ott mindig lesz munka szóval elmentem ápolónak tanulni. Hálisten 11. év elején ott hagytam a francba és inkább estin leérettségiztem, szóval dolgoznom nem kellett benne csak szakmai gyakorlaton keresztül voltam a szakmába.


Hát nem bántam meg hogy ott hagytam

2022. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell 17-18 évesen eldönteni a következő 40 évet. sose gondoltam volna mikor 2008 körül meglett a korlátlan net, hogy 14 évre rá saját vállalkozásom lesz, olyan területen amiről akkor azt se tudtuk, hogy létezik e.
2022. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!