Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokokat kirúgni?

Gyakornokokat kirúgni?

Figyelt kérdés

Üdv!


1 hónapja dolgozom egy vidéki informatikai cégnél, fejlesztő gyakornokként.

Itt elég nehéz ilyen helyet megfogni, ezért aggódom kicsit.


Így az első 1 hónapban rengeteget kérdeztem, illetve még úgy érzem, mintha nem lennék igazából hasznos tagja a csapatnak. Kicsit attól félek, hogy fárasztom a többieket, sőt valószínűnek ézem…:D

Nyílván igyekszem…


Mennyire jellemző, hogy ilyen esetekben elküldenek valakit?


Persze ők is tudták, hogy gyakornokot keresnek..:



2022. szept. 9. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Jellemző
Nem jellemző
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

"Így az első 1 hónapban rengeteget kérdeztem, illetve még úgy érzem, mintha nem lennék igazából hasznos tagja a csapatnak."

. Ilyen egy gyakornoki pozíció.

Jobb lenne, ha nem kérdeznél semmit, és utólag mondanád meg, hogy nem tudtad a feladatot megoldani.


Informatikusként kell az önállóság: ismertem olyat, aki sok esetben elvárta volna, hogy magyarázzák el neki, hogyan kell egy SQL kódot megírni, és nem értette, amikor a Google-höz irányítottam. De vannak olyan megoldások, amit a kollégák tudnak jobban.

2022. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kirúgnak, mert az első hónapban kérdezel, akkor jobb is, ha nem töltesz ott egy percet sem tovább.

Normális helyen értékelik az ilyesmit.


Én mondjuk már rúgtam ki gyakornokot, de pont nem ezért.

2022. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második!

Szabad esetleg megkérdezni, hogy miért történt a kirúgás?:)

2022. szept. 9. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: A hozzáállása miatt


#2

2022. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülnek a rengeteg kérdésnek, mert

1: Látják rajtad, hogy érdekel a dolog

2: Ha mutatják, elmagyarázzák a dolgokat, amiket kérdezel, azzal a jövőben valószínűleg terhet veszel le a vállukról, hiszen tudod majd magadtól is csinálni


Legalábbis én ezt gondolom, bár nem gyakornok vagyok, de pályakezdőként 1 hónapja dolgozom egy cégnél és szintén rengetegek kérdezek.

2022. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyakornoknak vagy egy juniornak az a dolga hogy kérdezzen és tanuljon.
2022. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ki lehet de gyakorltilag nem szokták mert sok papírmunka és jövőbeni gyakornokok kevesebben fognak jelentkezni ha híre megy.

Kirúgás helyett inkább azt szokták mondani, hogy foglald el magad önállóan és ne legyél láb alatt.

2022. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!