Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyire könnyen bocsájta...

Miért ennyire könnyen bocsájtanak el diákokat Mo-n?

Figyelt kérdés

Lehet ez egy felszínes feltételezés, de nem csak magamról tudok így. Két hely is odaadó munka után bocsájtott el, mint diák. Az egyik helyen karácsonyi időszakban nem tudtam menni családi okok miatt.

Egy hónappal előtte szóltam, de a főnök szerint nem szóltam és nem jártam be rendesen.

De nyáron, amikor szar volt, beteg volt a kolléga, mentem dolgozni szó nélkül. Hosszú műszakot vállalva és nem törődve azzal sem ha kevesebb szünetet veszek ki. Egyébként kasszáztam, 2 millió forint feletti bevételnél egyszer volt hiányom, az is 2949 Ft volt. Volt egyszer, hogy pluszban jöttem ki, 2E forinttal.

A másik hely szimplán vissza sem jelzett (jóba voltam azzal, aki a diákokkal foglalkozik), pedig többször kérdeztem mehetek-e. Ha azt mondja nem, már rég másik helyen lenne. De nem is szóltak, telefont sem vették fel. Tegnap azért nagy nehezen ki tudtam deríteni hogy nem kellek. 🤷🏻‍♀️

Ott árufeltöltő voltam, mindig zárásig ott voltam (22ig) és minden akcióváltás során sokat segítettem. Persze, nem csak az én esetemről tudok, mivel több diák is beszámolt erről. Nincsenek kapcsolataim diákmunka téren sem semmi egyéb. Nem volt sehova sem protekcióm.



Szóval a kérdésem az lenne, hogy más is találkozott már ezzel? Rendesen bejárt, szinte szabadnapot nem vett ki, utána közlik hogy mehet. Ezt sosem tudtam megérteni. Az első hely, ahol dolgoztam, mai napig nem talál alkalmazottat és a diákok szintjén is válogat és a főnök egy rossz szó után kirúgja a diákot. Ez csak ebben az országban ennyire elterjedt szokás? 🙄



2022. szept. 10. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha fix alkalmazottat akarnának, nem diákmunkást vennének fel
2022. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. A kérdésem nem erre vonatkozik, de köszönöm. Nem mindenkit anyuci-apuci tart el, sajnos el kell fogadni.
2022. szept. 10. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Hol találtál erről statisztikát? Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, de tisztában vagyok vele, hogy nem vonhatok le egy országra és több tízezer diákmunkásra vonatkozó következtetéseket a saját környezetemből vett pár fős minta alapján.

Linkeld be kérlek, kíváncsi vagyok én is.

2022. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

5. Az ismerőseim körében hallottam és láttam, tapasztaltam. Budapestről beszélek, nem vidéken élek.



Aztán lehet csak ez a kettő cég volt gány, mert az első helyről nem csak engem meneszteltek, hanem sok diákot. Sőt, kb mindenkit aki nem pitizett. 🤷🏻‍♀️

2022. szept. 10. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mit nem értesz azon, ha nincs szükség a munkádra, akkor nem fognak alkalmazni? A cégek nem jótékonysági intézmények, ha nincs igény a munkádra nem alkalmaznak, azért vesznek fel diákmunkásokat, mert bármikor mondhatják, hogy holnaptól nem kell jönnöd.

Ha ez nem tetszik, el lehet menni fix állásba dolgozni, ahol jár neked felmondási idő meg szabadság és szolgálati időnek minősül.

Akármennyire problémás a magyar MT, elég jól védi a munkavállalókat, az amcsik olyan boldogak lennének egy ilyen jogszabálytól

2022. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5. Nyilván nem neked kell iskola mellett dolgozni, így nem érted.

Sulit meg egy hülye véleménye miatt nem hagyom ott, köszi. 🤔


A másik, hogy nem értetted te sem a kérdésemet.. de ha nem vagy érintett, nincs benne tapasztalatod, miért jössz ide okoskodni? XD

2022. szept. 10. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes munkavallalot sokkal nehezebb elbocsajtani. Egy diakmunkast egy kozvetiton keresztul alkalmaznak, ha nincs ra szukseg szolnak a kozvetitonek es kesz. Ez az oka.
2022. szept. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!