Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges-e egyetemi kutatóla...

RunaDacino kérdése:

Lehetséges-e egyetemi kutatólabor alatt publikálni hallgató státusz vagy poszt-doktori szerzödés nélkül?

Figyelt kérdés

Témavezetöm szerint szakdolgozatomból simán ki tudunk hozni egy jó kis, legalább Q3 ha nem Q2-es folyóiratba cikket nekem föszerzöként. A gond, hogy nagy valószinüséggel lesz nekem egy feb-augusztusi periódus, ahol se passzív, se aktív se semmilyen hallgatói státuszom nem lesz.


Ennek ellenére szeretném folytatni alatta a munkásságot, ezt a cikket kipublikálni illetve elkezdeni más projekteket hogy esetleg mesterképzés közben is legyen vmi publikálható.


Ingyen munka lenne, de azért jól néz ki majd külföldi doktori jelentkezéshez egy pár több-kevésbé minöségibb First Author cikk mesterképzés végére.



2022. szept. 14. 16:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért nem a TV-t basztatom ezzel: Lehet indul tavasszal MSc támogatottan.
2022. szept. 14. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:
A temavezetőd nem tudja? Vagy a tto?
2022. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elötte probálok utánna járni, nem akarom feleslegesen basztatni öket.
2022. szept. 14. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy tudományos folyóirat nem szokta ellenőrizni, hogy a cikk szerzőinek milyen kapcsolata van az affiliációként megjelölt intézménnyel. Mivel a munkád a hallgatói jogviszonyod fennállása alatt készült, az egyetemnek valószínűleg semmi kifogása nem lesz az ellen, hogy a cikk is az egyetem feltüntetésével készüljön el, még ha a cikk beadásakor nincs hallgatói jogviszonyod.

A szakdolgozati témából írott cikkben a témavezető úgyis társszerző, neki adott az intézményi hovatartozása. Így mindkettőtöknél az egyetem lesz a megjelölt intézmény.

2022. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármi lehet az affiliációdban. De indulj ki abból, hogy az eredmények a hallgatói jogviszonyod alatt már megvoltak. Nincs ezzel semmi, az egyetemi repozitóriumokon nem fog megakadni, az editorokat meg semennyire sem érdekli.
2022. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!