Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lenne ésszerű próbaid...

Mennyire lenne ésszerű próbaidő alatt más pozíciót is megpályázni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem az új munkahelyemen és még próbaidőn vagyok. Az első benyomásaim és tapasztalataim nagyon pozitívak, viszont két olyan állashirdetést is láttam a napokban, ami sokkal jobbnak tűnik. Nagyon tetszenek a lehetőségek, sokat lehet utazni, illetve bár ugyanaz a terület mégis jobban illene a képességeimhez és a tapasztalataimhoz. Minden egyes pontnak megfelelek, így valószínű hogy lenne esélyem. Ráadásul mindkét pozíció kifejezetten magas ugrást eredményezne a karrieremben. Mennyire lenne ésszerű most pályázni? Gondolom az interjún felmerülne, hogy próbaidőn vagyok és váltani szeretnék, ez alapján pedig könnyen kelthetem egy megbízhatatlan ember látszatát. A mostani munkahelyemen is szégyelleném bevallani,ha különösebb indok nélkül egyből váltanék. És talán a legfontosabb, hogy lehet a másik pozíció mégse válna be. Tudom, hogy nekem kell döntenem, de ti mit tennétek? Volt már valaki hasonló helyzetben?

2022. szept. 15. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan pályázd meg, lehet be sem hívnak interjúra vagy fel sem vesznek. hajrá!
2022. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem erre az az egyszerű stratégiám, hogy addig nem nézegetek álláshirdetéseket és nem pályázok, amíg nem akarok váltani. És igen, aki próbaidő alatt különösebb ok nélkül felmond, azt ha nem is megbízhatatlannak, de szélkakasnak gondolom.
2022. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azt tudniuk hogy ott dolgozol,ne írd be az életrajzodba a mostani helyet,max 2 hónap tapasztalat kb semmit nem jelent.Menj el nyugodtan és hallgasd meg az ajánlatukat,ha előrelépést jelent akkor rögtön tudsz váltani,ha nem olyan jó akkor nyomás nélkül választhatsz mert már van munkahelyed.
2022. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt indoklás nélkül átmehetsz a másik helyre. Erre jó a próbaidő. Egyik nap szólsz, hogy másnap nem jössz. Ha a másik helyen felvettek...
2022. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!