Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ennyire jó buli lehet...

Valóban ennyire jó buli lehet határvadásznak lenni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=e8TV4dZltIE


Bruttó 400 ezres fizetésről a magasan képzett diplomás szakembereken (IT/mérnök/orvos/közgáz) kívül még a diplomások is csak álmodhatnak perfekt idegennyelvtudással erre 8 általánossal a 400 ezren felül +200 ezres éves cafetériát és fegyverhasználatot is adnak miközben nem létező ellenségek ellen kell befenyíteni jobb esetben egy gumibottal elbújva egy 4 méter magas szögesdrótkerítés mögött.


Túl szép hogy igaz legyen. Vagy mi ennek a határvadász munkakörnek az árnyoldala ami miatt amúgy mindenki őket savazza az internet kommentszekciójában?



2022. szept. 17. 16:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"szintén bölcsész, neki már saját fitness stúdiója van"


Mert aztán egy fitness stúdió birtoklásához/vezetéséhez aztán marhára szükséges egy bölcsészdiploma és véletlenül sem apuci vagy a pénzes pasi támogatása. xD


De biztos igazad lehet és angol magánkorrepetálásokból bármely bölcsésznek lehet fitness stúdiója. Irodavezető ismerősöd pedig tutira senkinek a kijének a mije mikor egy ilyen pozícióra bármely gtk-n végzett ember alkalmasabb...

2022. szept. 17. 19:12
 12/17 anonim ***** válasza:
Abszolut nem erted a bolcseszet lenyeget, de a munkaero piacot sem.
2022. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Határvadásznak az fog elmenni aki nem ért semmihez. Olyan emberek akiket még rendőrnek sem vettek fel. Én voltam olyan hülye és elmentem rendőrnek. Kiraktak egy határátkelőre aztán álljál a -15 fokban hajnal 3 kor. 2 évig még bírtam aztán megmondtam, hogy soha többet nem megyek ilyen helyre dolgozni. Jelzem: a határvadászokra is ez fog várni. Jelenleg még vonzó nekik a bruttó 400 as móka. De majd amikor megjön a tél és realizálódik bennük, hogy ezért a pénzért mit kell csinálni akkor nagyon gyorsan a negyedére fog csökkenni a számuk.


2. Most mi is a problémád a bölcseszdiplomásokkal? Nem mindegy neked ki milyen diplomát szerez vagy, hogy ki minek tanul? A te életed szempontjából mennyire releváns az, hogy valaki bölcsész vagy határvadász? Értem én. Kell egy kis provokáció mert unalmas a témakör, de lehet ezt kultúráltan is.

2022. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Értem én. Kell egy kis provokáció mert unalmas a témakör, de lehet ezt kultúráltan is."


Nem! Arról van szó, hogy a csapból is az folyik: "Bölcsészeket csak McDonald's-ba vesznek fel" meg "Tanárok/óvónők milyen keveset keresnek"

aztán mindjárt kiderül, hogy ők is simán keresnek bruttó 400-500-at.

Csak tudnám akkor mire fel ez a folyamatos sírás, hogy minden bölcsész nettó 150-200 ezret keres. Most akkor valaki hazudik?

2022. szept. 18. 14:07
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor valaki hazudik?


Mindenki hazudik mert jobb színben akarja feltüntetni magát. Ez nem újdonság, ember legyen a talpán aki manapság ki tudja szűrni mi a valóság és mi a saját érdekükben meghamisított álvalóság...

2022. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

És te el is hiszed nekik. Egy tanár sehol nem keres bruttó 500 at. Ja de. Nyelviskolákban, magániskolákban és esetleg úgy ha vállal mellé meszekba magánórakat. De akkor pontosabban fogalmazok. Egy általános iskolai-gimis tanár nem keres bruttó 500 at. De a legtöbb helyen 400 at sem.


Egyetértek az előttem szólóval/íróval. Itt mindenki próbalja jobb szinben feltűntetni magát. Azokat a fizetéseket mondják be amiket szerintük érdemelnének, nem pedig a valósat. Szerinted miért van, hogy itt az összes programozó bruttó 1,3 milliót keres? Van egy pár programozó ismerősöm. 5 év munkatapasztalattal, Budapesten, multinál 800 as bruttóval. Szóval ha teheted akkor ne nagyon higyj az ittenieknek. Sajna ez az egész már átment f*szméregetésbe. Csak (szintén sajnos) ez már egy ki tud nagyobbat/többet hazudni verseny.

2022. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"(ja és azt ugye vágod, hogy a sokat panaszkodó és állítólag hírhedten kevés fizut kapó tanár/szoc.munkás/óvónő szentháromság is bölcsészdiplomát szerez)"

Ugye "vágod" hogy ez ökörség?! Te tudod egyáltalán mi az a bölcsész szak?

2023. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!