Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire igaz ez a hirdetés a...

Mennyire igaz ez a hirdetés a programozásról? Tényleg ennyire buli most bárkinek programozónak tanulnia?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a kép azt sugallja, hogy 80-as IQ-val is bárki lehet programozó.

Nos nekem hivatalos mensaIQ teszten 104-107 jött ki eredménynek.

Van informatikai területen diplomám (bár nem programozó hanem üzleti informatika) viszont pár demo feladaton kívül soha nem ment jobban nekem a programozás (ki is buktam egy másik igazi IT-s képzésről).

Alapvetően nem tartom magam kreatív és logikusan gondolkozó embernek illetve a mindennapi életben sem jó a problémamegoldó készségem (nem tudok feladatokat/teendőket logikusan megszervezni pl. bevásárlás több helyen parkolással egybekötve és időpontokat betartva.


De akkor ezek szerint belőlem is lehetne még programozó a régi rossz tapasztalatok ellenére?


Ha nem, akkor miért hitegetnek hirdetésekben csúcsfizetést, álommunkát és biztos megélhetést ígérve olyan embereknek akiknek esetlen nulla IT-s előképesítésük van mondjuk velem ellentétben?



2022. szept. 16. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem, akkor miért hitegetnek hirdetésekben csúcsfizetést, álommunkát és biztos megélhetést ígérve olyan embereknek akiknek esetlen nulla IT-s előképesítésük van mondjuk velem ellentétben?"


Arany láz idején, az jár a legjobban aki az ásót árulja...

2022. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Eladják az embereknek hogy bárki lehet programozó, de az az igazság, hogy nagyon kevés embernek van meg hozzá a képessége.


De tolhatják mert ott az ígéret a milliós fizetésekről.

2022. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha itt kell kerdest feltegyel akkor nem neked valo. Az infonak szerves resze az hogy informaciot keress... Ha ez nem megy eselyed sincs
2022. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Munkában tudod igazán megtapasztalni megy-e vagy sem... Én 3 évet elbasztam egyetemre, végül férjem tanácsára elmentem egy képzésre. Utána aktívan csináltam a munkákat, hát olyan szinten felkú.rt az egész, hogy hagytam a francba az egészet. Egyetemet is otthagytam a francba.

Azonban férjem 15 éves kora óta programozóként dolgozik, jelenleg CTO egy cégnél. Sorban hullanak ki a munkaerők, vagy sokat fel se tudnak venni, annyira nem ütik meg a szintet. Minden cég férjemmel akar együtt dolgozni.. heti szinten kapja az ajánlatokat. De ne vegyétek be, hogy milliós összegeket keresnek a programozók. Férjem is csak nettó 650 ezret kap.

Programozáshoz kell egy olyan gondolkodás, amikor higgadtan tudod a problémát kezelni, mert ha csapkodsz meg hisztizel, azzal pont nem fog megoldódni a probléma. Meg azért egy olyan féle gondolkodás se árt ,amikor nagyon jó át tudod látni a kódot.

2022. szept. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

#4 Mondjuk 650 ezer nettó senior programozóként és ráadásul vezetőként elég rossz bér.


Alapvetően jó fizetéseket lehet kapni, nem véletlenül akar mindenki programozó lenni, de nem egyszerű.


Én bsc után váltottam pályát és olyan msc re mentem ahol jóval több infó volt. Emellett gyakornokoskodni kezdtem, digitális képfeldolgozásos diplomamunkát csináltam és egy csomó időt fektettem bele abba hogy megtanuljak jól programozni.

És sikerült a big 4 egyikénél programozóként teljes állásba jutnom. És továbbra is napi szinten tanulok, új könyvtárakat, új algoritmusokat és társai.


Sokan azt a képet festik az informatikáról h home officeban 3 órát programozgatnak és jönnek a milliók. Igen a pénz jó, ez tény. A junior bérem több mint az emberek 80% ának az országban. De van 2 diplomám, 8 órát(néha többet) végigprogramozom és mellette folyamatosan fejlesztem magamat hogy ne maradjak le az új technológiákkal. És nem lesz meg mindenkinek hozzá az esze vagy a kitartása hogy ezt napi szinten bírja

2022. szept. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Juniorként mennyit keresel? Minden ismerősöm juniorként nettó 200-al kezdte
2022. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Hát nem tudom az ismerősöd hova ment de a gyakornoki fizetésem volt nekem 33.5% os adó után 240.


Juniorként nekem nettó 510 ezer lett a fizum. Másik ismerősömnek aki egy picivel előbb kezdett pedig 480.


Ez mondjuk Budapest és nagy cégek

2022. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
6: Multiknál 1 éve a mesterséges intelligencia központokban bruttó 1m volt a kezdő bér, mérnök informatikusoknak és villamosmérnököknek.
2022. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Privátban megírnád a cégek nevét?
2022. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

6# 10 éve?


Én egyetem mellett keresek (ha 160 órában számolnánk) 300 nettót, de nyáron dolgoztam is 160 órát és van olyan szaktársam, aki 480 nettót keresne ha 160 órára kivetítenénk az órabérét.

2022. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!