Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Matematikusként meg lehet...

Matematikusként meg lehet gazdagodni?

Figyelt kérdés
Szerintetek matematikai diplomákkal versenybe lehet szállni IT/ közgazdasági/data scientist/machine learning engineer állásokért? Azt olvastam hogy a bankok is nagy felszívói a matematikusoknak. Szóval ha valaki nem akar egyetemen tanítani akkor is el tud komolyabb pozíciókban helyezkedni? Külföldre gondolok leginkább, de a magyar helyzet is érdekelne

2022. szept. 22. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Persze.
2022. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Kinek mi a meggazdagodás? Arra az esély hogy villába élsz és Ferrari-kal mászkálsz arra azért kicsi az esély.


Ellenben nagyon sok lehetőség van ha specializálódsz gazdasági/IT területre a matek BSc/MSc alatt és simán eljuthatsz pl Investment banknál oda hogy havi 1-2 millát viszel haza.

Executive Directorok pedig havi 3-4 millát is kereshetnek( de ez a szint általában 15-20 év és nem mindenki éri el)

2022. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Meg
2022. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehet gazdagodni.

Nálunk sokszorosát keresi a matematikus az IT fizetésnek.

2022. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem simán. Bár én még nem végeztem, de eddig is nagyon jó lehetőségeim vannak/voltak (nagyjából BSc második félévtől kezdve mindig)

Rengeteg irányba lehet specializálódni, amik közt vannak keresettek is.

2022. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

aha meg

te nem vagy az mert nem tenned fel a kerdest Pista

2022. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Persze. A Quant analystok pl annyit keresnk mint a szemét, és azok általában matematikusok.
2022. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Meggazdagodni bármiből lehet és semmiből. Egy korrekt életszínvonal fenntartásához azonban jó választás a matematikus szakma, persze megfelelő orientációval.
2022. szept. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de rajtad múlik hogy kikaparod-e a gesztenyét!
2022. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
mivel matematikus az nem egy betoltheto pozicio a versenyszferaban igy meg is valaszolhattad volna magadnak a kerdest hogy NEM LEHET ebbol egzakt megelni.... komuves, mazolo, festo stb ezek munkahelyek , matematikus NEM
2022. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!