Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában aktuáriusként,...

Ausztriában aktuáriusként, matematikusként mennyire egyszerű elhelyezkedni vagy megéri kimenni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Szóval nemsokára diplomázok és szeretnék egyszer Ausztriában dolgozni, élni. De nem tudom, hogy mennyire lenne nehéz kezdőként ott munkát találni. Tehát először jobb lenne pár év tapasztalatot szerezni itt? A másik pedig, hogy ebben a szakmában az országban elég magas a fizetés, de Ausztriában lehet-e annyival többet keresni, hogy megérje kimenni? Köszönöm a válaszokat előre is!
2016. jún. 1. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Matektanárként dolgozhatsz, ha mákod van akkor bekerülhetsz valszám cégekbe, de ez kb. lehetetlen magyarként ismeretség nélkül.

De nekem az összes matematikus, fizikus egyetemista barátom a CERN-be akar menni elsőként, az miért nem opció?

2016. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy matematikus aligha dolgozhat matektanárként, hiszen nincsen tanári végzettsége. Ellenben lehet oktató egyetemen.
2016. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig simán kapnál állást. Nem érdekli őket hogy magyar vagy. Ha van végzettséged és beszéled a nyelvet akkor felvesznek. Ez csak azoknak kifogás hogy azért nem kapnak munkát mert magyarok akik semmihez nem értenek. A fizetés meg gondolom ott is elég jó, azt nem tudom mennyire éri , ahogy mondtad itthon is elég jól fizetnek.
2016. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igen a tanári állás felejtős a végzettség miatt, esetleg egyetemi, de én nem gondolkozok ebben, inkább a pénzügyi irány érdekel. Ha maradok itt, akkor biztosítónál aktuáriusént vagy a Morgan Stanley-nél valamilyen elemző munkakörben. Mivel az aktuárius elég keresett szakma és a legjobban fizetettek is több országban is, ezért szerintem inkább a tudást nézik, nem a származást. Remélem valakinek van tapasztalata hasonló munkakörből és megosztja velünk.
2016. jún. 1. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Írtam privátot. (Második válaszoló vagyok)
2016. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!