Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már tapasztalatod ha...

Volt már tapasztalatod ha nagyobb cégnél részmunkaidőben szerettél volna dolgozni diplomás alkalmazottként? Mennyire nyitottak a munkaadók ilyesmire mostanában?

Figyelt kérdés
Teljes munkaidős állásodat részmunkaidősre szeretted volna változtatni. Mennyire voltak megértőek? Belementek? Vagy vettek fel mást? Egészségi problémák miatt gondolkodom ilyenen.

2022. szept. 24. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem csak úgy van személyes tapasztalatom, hogy szülés után mentem vissza a régi munkahelyemre és részmunkaidőt kértem, ezt gond nélkül biztosították. Ugyanennél a cégnél pár évvel ezelőtt az egyik kolléga váltott csapatok/munkakörök között egy állandó részmunkaidős pozícióba, hogy a családdal többet tudjon lenni (szintén anyuka, ügyfélszolgálatról váltott valamelyik pénzügyes-adminisztratív pozira).


Egy nagy multiról beszélünk, ahol amúgy is folyton azt hangoztatják, hogy munkahely-magánélet egyensúlya meg családbarát meg rugalmasság meg mittudoménmik mennyire fontosak, szóval azért itt nem meglepő, hogy vannak ilyenekre lehetőségek, most hogy te a konkrét helyeden mit tudnál kibulizni a főnökségnél, az nyilván nem függ attól, hogy nekem amúgy tök pozitívak a tapasztalataim az én helyemen ezzel kapcsolatban.

2022. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan kérdés amire neked jobban kéne tudni a választ amennyiben a mostani cegednel szeretned.Kerdezd meg a főnököd hogy meg tudjak e oldani, mivel egészségügyi problémáid vannak. Ha nem megy bele, majd találsz mást, ennyi. Gondolom az egészséged fontosabb.
2022. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem nyitottság kérdése hanem hogy at tudják e szervezni adott esetben a feladatokat, munka mennyisége stb. De lehet hogy rosszul gondolom. Utolsó vok. Sok sikert!
2022. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem örültek neki de alternatíva az volt, hogy felmondok ezért belementek.

Részmunkaidőt nem fogadták el, felmondtam és felmondási idő közepén szóltak, hogy meggondolták és mégis belemennek.

2022. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatásban dolgoztam,ez nem versenyszféra,tehát más az elbírálás. Viszont ami mindenhol mérvadó lehet,amit írtak is előttem,hogy mennyire tudják az adott feladatot másnak átadni. Státusz-státusz,tehát ha részmunkaidőben vagy nem fognak felvenni plussz főt. Én is egészségi ok miatt kértem.15 éve dolgoztam ott,engedélyezték,de minimális feladatot vettek el tőlem,így kb wcre se tudtam menni,vagy minimális túlóra kellett. Ráadásul esetleg méregelhetik hogy el tudod-e látni a feladaod a meglévő betegségeddel.
2022. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!