Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diplomásokban mitől van...

A diplomásokban mitől van felsőbbrendűség érzés a szakmunkásokkal szemben?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek de általában a szakmunkások le vannak nézve, viszont számomra érthetetlen hogy milyen okból.


Mitől különb egy diplomás alkalmazott? Ugyan olyan biorobot, csak nem egy építkezésen, hanem irodában.


Fizetést vagy az életszínvonalat se nevezném nagyságrenddel jobbnak. A többség keres mondjuk 300-400 körül?


Hát ezer euro nem az az összeg amit büszkén mesélnék.


(Tudom hogy az IT zsenik havi 8 milliót keresnek de ezt most hagyjuk)



2022. szept. 22. 11:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Te miért nézed le a diplomásokat? Hogyha errre megvan a válasz akkor ere a kérdésre is tudni fogod. Keress fel egy szakembert ő tud neked segíteni.
2022. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Engem diplomásként az érdekelne, hogy a szakmunkások miből következtetnek arra, hogy a diplomások lenézik őket.


Én azt tapasztalom, hogy a szakmunkás családtagjaim folyamatosan gúnyolódnak rajtam, amiért diplomás vagyok, eljátsszák, hogy én nézem le őket és közben pont fordítva történik.


Te magad is a kérdésedben elkezdted a diplomások jövedelmi helyzetét elemezve lenézően bírálni őket. De hol van annak a nyoma, hogy ők lenéztek téged? Miben nyilvánult ez meg? Nem lehet hogy ezt csak képzeled, mert egyfajta kisebbségi komplexusod van az iskolázottságod vélt/érzékelt alacsonyabb szintje miatt?


Mint abban a viccben amikor a malac el akarta kérni a nyuszi porszívóját, és addig győzködte magát hogy a nyuszi úgy sem adja oda a porszívót, hogy végül csak annyit mondott a nyuszinak mikor az kérdezte, miben segíthet:”nyuszi bszd meg a porszívódat!”


Nekem ez jön le a nemdiplomások sértettségéből, ahogy kiírják a fészbukra hogy ők meg az élet iskolájában tanultak…

2022. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
99%
Én nem nézek le senkit, pedig diplomás vagyok.
2022. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmes diplomas nem nezi le a komuvest a burkolot es a tetofedot aki a hazat csinalja. Ahogy az ertelmes komuves burkolo es tetofedo sem nezi le a diplomast akiktol a junkaja tobbsege jon.
2022. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

Ha adott egy feladat, ami új a felek számára, akkor azt egy diplomásokból álló csapat hamarabb érti meg és oldja meg mint egy szakmunkás csapat.

Ha szellemi feladatról van szó ez 100%, de ha kézügyességet igénylő akkor is majdnem olyan jó eséllyel indulnak a diplomások.


Szumma: egy diplomás tud helyettesíteni megfelelő betanítás után egy szakmunkást, egy diplomást viszont ritkán tud egy szaki. Plusz a betanulási idő is hosszabb a legtöbb diplomás pozícióra, mint egy szakmunkásra.

2022. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

"Engem diplomásként az érdekelne, hogy a szakmunkások miből következtetnek arra, hogy a diplomások lenézik őket."



ENGEM IS! :-)))

2022. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%
En csak az egybites, igenytelen, szakadt alkoholista kulseju szakmunkasokat nezem le. Sajnos ebbol van a legtobb.
2022. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Szakmunkásként (burkoló) mondom, hogy ez az ellentét teljesen felesleges. Ezt el kellene hagyni. Mindenki munkája hasznos a maga módján. Nem kell senkit lenézni azért amivel foglalkozik. Én nem nézem le a diplomást mert megtisztelt engem azzal, hogy adott nekem melót én pedig megtisztelem a diplomást, hogy normális munkát végzek neki amiért fizet nekem. Ilyen egyszerű az egész. Társadalmunkban ennek az ellentétnek fel sem kellene merülnie. Ugyanannyit ér egy jó diplomás mint egy jó szakember.
2022. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 diplomával nem nézem le a szakmunkásokat csak azért mert szakmunkások.

Ha valaki jól végzi a dolgát akkor meg fogom becsülni ha szar munkát végez akkor meg nem fogom megbecsülni, de ez képzettségtől független.

Ha találok egy jó festőt aki szép munkát végez, azt meg fogom jegyezni sőt mondani fogom másnak is hogy ha festeni kell XY jól dolgozik.



Biztos vannak emberek akiknek felsőbbségi komplexusuk van de ez minden emberre igaz nem csak a diplomásokra.

2022. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azt làtom, hogy nagy társadalmi szakadék van a két réteg közt, oda-vissza lenézi egymást mindkét réteg, tisztelet a kivételnek. A szakmunkásoktól mindig azt hallom, hogy olyan buta ez meg az a diplomás, csak a papírmunkához van esze, az élethez meg egy s.gg, semmihez nem ért, nem tud egy villanykörtét becsavarni stb.


A diplomásoktól meg azt hallom, hogy olyan buta ez meg az, csak ahhoz ért, hogy kell összerakni ezt meg azt, két csavart kifúrni, kultúra meg semmi nem szorult belé, nem erti globálisan a gazdaságot, a rendszert stb...


Ezek egyszerűsített példák voltak, nyilván nem mindenki ilyen, viszont sokaknál ezt látom. Az a baj, hogy egyik réteg se ismeri el az ilyenek közül, hogy mindkettőjük munkája szükséges a gazdasàg működéséhez. Mind csak azt látja, hogy ő dolgozik, ért ahhoz,amit csinál, a másik munkáját meg nem tudja értelmezni. Ezek az én észrevételeim.

2022. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!