Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor a vállalkozó nem a...

Ilyenkor a vállalkozó nem a saját zsebéből kellene kifizessen?

Figyelt kérdés
A sógorom kőmüves vállalkozó, én pedig villanyszerelő vagyok. Van rendes állásom, de a sógor még augusztusban hívott egy melóra, ahol delutánonként egy ipari csarnokot építettünk. 5x4 órát dolgoztam, amiért 75ezer forintot ígért. Az az igazság, hogy ez csak szóbeli megállapodás volt, nem volt lepapírozva semmi, és az én munkám sem volt bejelentve. A munkát becsülettel elvégeztem, de gyár közben csődbe ment, és a sógoromat (aki a vállalkozó) végül nem tudták kifizetni, így ő sem fizette ki az én munkám. De ezt végül miért én kell beszopjam? Nem azt jelenti vállalkozónak lenni, hogy vállaljuk a jót, de a rosszat is? Miért rajtam csattan az ostor, ha őt átverték? Én nem is ismerem a gyártulajdonost, soha nem beszéltem vele, talán azt sem tudja, hogy létezem. Menjek én is teszkóba vásárolni, majd kasszánál mondjam, hogy nem tudom kifizetni, mert a sógór éngem sem fizetett ki?

2022. szept. 27. 18:35
 1/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Ha nincs szerződés így jártál. Nem tudod mivel bizonyítani hogy ott voltál.
2022. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad(na) feketén dolgozni, mindenféle megállapodás nélkül.

Másrészt ha a sógornak nincs pénze, miböl fizetne ki téged?

Márcsak azért sem jogos, mert ö sem kapta meg a munkáért a pénzt, semmivel sem járt jobban, mint te.

2022. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyhogy miből fizetne ki? Hát a saját pénzéből! Nekem mi közöm hozzá, hogy őt nem fizették ki? Ő tárgyalt a tulajjal, nem én.
2022. szept. 27. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te egyáltalán nem dolgoztál ott hivatalosan, ezért nem jár semmi.

A gond éppen az, hoyg nem tárgyaltát a tulajjal, mert akkor lenne jogalapod töle követelni a munkadíjat, így nem.

2022. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Feketén dolgoztál, adót nem fizettél volna utána, így jártál.
2022. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Te éppúgy (al)vállalkozóként vallatás a munkát, mint a sógorod. Ugyanúgy kockázatot vállaltál vele, hogy hitelbe dolgoztál, mint ahogy ő is azzal, hogy nem tudja ő sem behajtani.

Ha legálisan csináltad volna ÉS olyan szerződést kötöttél volna a sógorral, hogy neki akkor is ki kell fizetnie téged, ha őt nem fizetik ki, akkor lenne jogalapod reklamálni. De te ezt nem tetted, így nincs semmilyen jogalapod - sőt örülj, ha utólag nem büntetnek meg a fekete munka miatt.

2022. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Sogival akkor öröm bizniszelni. Tanulópénz. Legközelebb okosabban tárgyalj, esetleg maradj a szakmádnál fillérekért trógerolás helyett, kedves nemkamu kérdező!
2022. okt. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

előre kérd legközelebb...


viszont a következő években a sógornak szánt söröket, karácsonyi ajándékokat megsporolva csak egy SMS-t küldj neki, így alkalmanként a 10-20ezer amit rászántál kiadja a bérek.

2022. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
* béred.
2022. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!