Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy legyen életem?

Figyelt kérdés

Egyetem után elhelyezkedtem egy jó cégnél, jó fizetésért, jó pozícióban, viszont mindent kezdek elveszíteni.


A munkán kívül nincs erőm semmire. Általában az energiám pont a nap végéig tart, utána már gondolkozni sincs erőm. A barátnőm kivan, hogy nem foglalkozom vele, a barátaimmal nincs időm találkozni és hétvégén is a jövő heti feladataimat készítem elő, mert kiszolgáltatottnak érzem magam a próbaidő alatt.


Nem konkrétan a feladatok fárasztanak le, hanem az irodai közeg, az utazás.


Pár hét leforgása alatt egy házsártos ember lettem, akit minden idegesít, van, hogy arra kérem meg a barátnőmet, hogy kapcsolja ki az értesítéseket, mert megőrülök bármi hangtól. Nincs erőm közös programokat szervezni, de még egy filmet sem tudok végig nézni.


El sem tudom képzelni, emellett hogyan lehetne mesterképzésre menni vagy gyereket vállalni.


Eszem ágában sincs váltani, mert nem a munkakörrel van a probléma, hanem a napi 8 órás irodai közeggel. 10-kor lefekszem, 6-kor magamtól ébredek.


Ti hogyan oldjátok meg ezt a fáradtság/ kiégés dolgot?



2022. szept. 27. 19:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
munkaidő végéig tart*
2022. szept. 27. 19:04
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
VEgyél erőt magadon, és munka után menj futni, bicajozni, vagy csak szimplán sétálni a barátnőddel. A fizikai megerőltetés csodákat tesz, sokkal jobban fogod érezni magadat utána.
2022. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
pl kezdetben nem viszem haza a munkát, bár dolgozom otthon is, de az már a saját vállalkozásom, saját váram építése.
2022. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

"Eszem ágában sincs váltani, mert nem a munkakörrel van a probléma, hanem a napi 8 órás irodai közeggel."

De, a munkakörrel van bajod, mivel a munkakörből adódik a munkavégzés helye is. Vagy otthonról dolgozz, vagy válts munkahelyet.

Néha kell egy kis közeg változás, részben új munkakör, új emberek, új hely, új útvonal fel tud frissíteni. De a multis irodai közeg teljesen tönkre tud tenni hosszú távon, nem mindenkinek való. Bele lehet őrülni az irodaházak által nyújtott közegbe. Plasztik kártya minden 2. ajtónál, liftezés, hosszú zárt folyosók, kis zug irodák vagy éppen open office, a légkondicionálás-fűtés állandó mizériája, a LED-es vagy rosszabb esetben halogén világítás színhőmérséklete és fényereje, szellőzés hiánya, a közösségi terek, mosdók, konyhák (bizonyos helyeken nem létező) kultúrája, napfény és árnyékolás kérdése, a kemény talpú vagy tűsarkú cipők koporászása, a 20-30 fajta parfüm illata (szaga) ami megcsap nap közben, az emberek hangja, nyomtatók zaja, telefonok csörgése, egybefüggő fehér falfelületek vagy üveg felületek állandó látványa, a billentyűzetek és egerek csattogása, kattogása, és a többi inger mennyisége, monotonitása, minősége. Fúh rendesen hányingerem lett ahogy leírtam. :D


Viszont nem biztos, hogy ez a probléma. Rendelkezel megfelelő önismerettel ahhoz, hogy felismerd, hogy ez kiégés vagy más? Ha nem, kérd szakember segítségét.

2022. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%

Remotiv

Meditáció

Popper Péter - A Belső Utak Könyve - A nap ápolása

[link]

2022. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es mindent leírtál egyben. Ezzel van a probléma, nem a feladatokkal.
2022. szept. 27. 19:29
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Próbaidő alatt kiégni? Azért ez új rekord.


Amúgy ez nem kiégés, hanem kapunyitási pánik. Sokkot kaptál, hogy mostantól egész életedben ez lesz.

2022. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Istenem dolgoznatok mar igazan sz@r körülmények között.. Meleg, fűtött iroda, tealady, tea, kave, kakaó, klíma, parfüm.. Istenem fene a jódolgotokat! Fiatalom meg így kiegni..
2022. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Keress ho munkat ne nyígj itt mert nekem ettől van hányingerem. Fizu legalább jó?
2022. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Félelmetes ez. Akármilyen faradt vagy próbálj hét közben kikapcsolodni. Hogy legyen vmi az irodán kívül is. Hangolodj, készülj rá.
2022. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!