Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nem tesznek félre nyugdíj...

Akik nem tesznek félre nyugdíjra, azok, ha megöregszenek elfogadják majd a rosszabb életszínvonalat, vagy majd siránkoznak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan vannak, akik egész jól keresnek, mégsem raknak félre egy forintot sem. Van olyan idős ismerősöm is, aki jól élt,most viszont néhány tízezer forintot kap havonta és valljuk be, nem tetszik neki az élet. Sajnos a fiatalabb korosztály is jórészt ilyen, ahogy tapasztalom, és azok alapján is, amiket olvasok az öngondoskodási hajlandóságról. Lehetséges, hogy lesz változás, vagy a továbbiakban is majd a siránkozás várható? Vagy lehet e e szerintetek arra valami mód, mondjuk aláiratni ezekkel az emberekkel egy nyilatkozatot, hogy nem siránkoznak majd a saját hibáik miatt?
2022. szept. 28. 20:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

8:

1-es vagyok. Egyetértek, viszont az említett "minimálbéresek" nem tettek félre maguknak semmit, pedig ők biztosan tudhatták, hogy így alig lesz nyugdíjuk.


Én meg hiába fizetek nem kevés járulékot teljesen fehér, átlagnál jobban fizető állásban, tudom hogy nem, vagy csak minimális állami nyugdíjam lesz,bígy teszek félre.

2022. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Legjobb ha veszel egy lakast es kiadod fiatal egyetemista lanyoknak. Kameraval a furdoszobaban.
2022. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíj rendszer nem fentartható, ezért vagy kitolják addig ameddig nem sokan érik majd el, vagy megszűnik létezni.
2022. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
72%

A magyarok pénzügyi tudatossága a béka segge alatt van, ez tény. A mostani fiataloké kiváltképp, akiknek a fenekét még 25 évesen is anyuci törölgeti, burokban élnek és kb. az érdekli őket, hogy mikor melyik fesztiválon mennyiből tudnak bepiálva fetrengeni valami drogos kretén koncertjén.

Na már most ez a selejt generáció nem lesz túl nagy érték a munkaerőpiacon, elkényeztetett, életképtelen hülyék maradnak, így a munkáltatóknak elemi érdekük lesz, hogy visszafoglalkoztassák a nyugdíjasokat, akik még ahhoz a generációhoz tartoznak, akik tudnak és akarnak is dolgozni, önállóak és jó problémamegoldók.

Innen nézve én arra számítok, hogy alaposan kitolódik a nyugdíjba vonulás korhatára, és nem feltételnül azért, mert az állam kötelezően előírja, hanem mert a kereslet találkozni fog a kínálatta. Egy szellemi munkát végző nyugdíjas saját éreke, hogy minél tovább pályán maradjon, mivel így nem fog elhülyülni otthon és még pénzt is keres. A cégek meg örülnek neki, ha tapasztalt és olcsó munkaerőt alkalmazhatnak (mert nyugdíj mellett ugye megengedhető az alacsonyabb fizetés is).


Aki viszont nehéz fizikai munkát végez, amit jó eséllyel idősen már nem fog bírni, jól keres vele, mégsem tesz félre idős korára, na azzal tényleg nem lehet mit kezdeni, majd éhen hal.

2022. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%
14-es, miért, akik most nyugdíjasok azok kb éheznek, pedig végigdolgozták az egész életüket. Akkor inkább bulizunk meg élvezzük az életet fiatalon, eszembe se jut mi lesz, ha majd öreg leszek. Kit érdekel. Most vagyok fiatal, most kell élnünk. Nem pedig dolgozni 1200 Ft-os órabérért. Vicc. 18 L (de az egész generációnk nevében írtam)
2022. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%

15: pedig pont most kellene elkezdened, mert így minimális összegekkel indíthatnál egy önkéntes nyugdíjpénztárat, ahol gyűlik a pénz és még a kamatos kamat hatása is neked dolgozik. Minél később kezded el, annál nagyobb anyagi megterhelést fog jelenteni havonta. Persze az is megoldás, hogy éljünk a mának, bulizzunk, aztán majd éhen halunk. Nyilván amikor az időskori nélkülözés testközelbe kerül, már nem fogsz ilyen vidáman röhögcsélve legyinteni a problémára, de akkor már késő lesz.


"eszembe se jut mi lesz, ha majd öreg leszek. Kit érdekel."


Most így gondolod, de hamarabb eljön az öregség mint gondolnád. Akkor majd érdekelni fog és bánni fogod, de akkor már késő.


"akik most nyugdíjasok azok kb éheznek, pedig végigdolgozták az egész életüket."


Egy egyrészt nem igaz, legfeljebb azokra, akik régen is nagyon keveset kerestek. Másfelől az ő idejükben még nem volt ennyi nyugdíjcélú megtakarítási lehetőség, most viszont van. Pont az ő helyzetükből tanulva kellene mindenkinek kicsit előre gondolkodni és megragadni a lehetőségeket.


De a válaszodból tökéletesen látszik a "tücsök és a hangya" effektus, ami a mai fiatalok gondolkodását végigkíséri.

2022. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
...és ennek a (de)generációnak kellene majd kitermelnie az én nyugdíjamat 30 év múlva?
2022. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
17: na igen. Amikor az utcán végignézek a mostani fiatalokon, utána hazamegyek és megemelem a havi nyugdíjpénztári befizetésem. (Mondom ezt 34 évesen).
2022. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Engem csak az idegesít fel, hogy most itt vannak a közmunkások, és 5-10 év múlva majd sírnak, hogy kevés a nyugdíj, a sok "szociálisan érzékeny" meg majd sajnálja őket, és szidja a rendszert, hogy nem ad tisztességes nyugdíjat.
2022. nov. 18. 12:18
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Csak szólok, h pár évvel ezelőtt az állam szépen lenyúlta a magánnyugdíjpénzeket.
2022. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!