Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nem tesznek félre nyugdíj...

Akik nem tesznek félre nyugdíjra, azok, ha megöregszenek elfogadják majd a rosszabb életszínvonalat, vagy majd siránkoznak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan vannak, akik egész jól keresnek, mégsem raknak félre egy forintot sem. Van olyan idős ismerősöm is, aki jól élt,most viszont néhány tízezer forintot kap havonta és valljuk be, nem tetszik neki az élet. Sajnos a fiatalabb korosztály is jórészt ilyen, ahogy tapasztalom, és azok alapján is, amiket olvasok az öngondoskodási hajlandóságról. Lehetséges, hogy lesz változás, vagy a továbbiakban is majd a siránkozás várható? Vagy lehet e e szerintetek arra valami mód, mondjuk aláiratni ezekkel az emberekkel egy nyilatkozatot, hogy nem siránkoznak majd a saját hibáik miatt?
2022. szept. 28. 20:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
17-es én nem fogok senkinek kitermelni semmit. Ha kell valami, tegyél félre magadnak. 21 F - fusizó burkoló
2022. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%

#20. Persze. Mert hát miért ne kukázzunk ki egy rendszert, ami működött volna elöregedő társadalomban is, csak időt kellett volna neki adni.

Neeem, helyette toljuk inkább talicskával a pénzt a gyerekgyártó kisiparosoknak, akik a tenyészpénzért cserébe teleellik az országot életképtelen kölykökkel, akiknek még a futószalagdroid meló sem fog menni...

2022. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
66%

#21: Oké, akkor legyenek szívesek ideadni az utolsó fillérig azt a nyugdíjjárulékot, amit én most befizetek, azt akkor nem kérek állambácsitól egy fillért se nyugdíjkor!

De úgy áll, hogy közel 100 ezret fizetek havonta a mai nyuggereknek, azaz az elkövetkező 30 évben még 36 milliót, amit 10 évre leosztva kellene kapnom havi 300 ezret, de ehelyett fogok kapni 100-at...

2022. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
23-as zet most nekem írtad? Én nem vagyok politikus, nem én döntök, hogy hova menjen a te nyugdíjjárulékod. Én épp ezért fusizok inkább és nem kell fizetnem senkinek. Illetve van egy 4 órás karbantartói munkám, de ott filmezek egész nap, a fizu meg benzinre elég. Aztán nyomom a fusi melókat, az a pénz már mind az enyém. Mire nyugdíjas leszek, több lakásom is ki lesz adva albérletbe és az lesz az én nyugdíjam. Az egész rendszer úgy hibás, ahogy van. És én ebből nem kérek.
2022. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 NTBS ***** válasza:
Évekig postás voltam. A legkisebb nyugdíjat kapok panaszkodtak a legkevesebbet.
2022. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
#25 Persze, mert a panaszkodás energiába kerül. Ők meg spóroltak.
2022. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"A 90-es évek "minimálbéres" vállalkozói és fizetésük nagy részét zsebbe kapó alkalmazottai közül jópár olyan van, aki ma sír, hogy kevés a nyugdíja."


Ma is ez megy 90% ban mutassál már egy heti 40 órás bruttó 600 ezres munkaszerződést egy mezei álláshirdetésre ahová nem elvárás az 5 év vezetői tapasztalat meg a mesterdiploma!

2022. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"mutassál már egy heti 40 órás bruttó 600 ezres munkaszerződést egy mezei álláshirdetésre ahová nem elvárás az 5 év vezetői tapasztalat meg a mesterdiploma!"

Én pl. heti 40 órában, alkalmazottként jóval többet kapok, mint bruttó 600. Nincs vezetői tapasztalatom, sőt, alkalmatlan vagyok vezetőnek és csak egy BSc diplomám van, nincs mesterfokozatom.


Tessék, egy random álláshirdetés, alkalmazotti viszonyban, vezetői követelmények nélkül, bőven több, mint bruttó 600-ért: [link]

2022. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28-as gondolom IT területen dolgozol
2022. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

23 aprópénz az is, nehogy azt hidd, hogy olyan sokat befizetnek a munkáltatók, a legtöbb egyáltaln nem is fieti be csak levonja, aztán cégnevet vált vagy papíron kirúg mindenkit és új céggel visszavesz.


Én nemsokára töltöm a negyvenet és 2013 ig tudom visszanézni a nyugdíjjárulékot a neten, kb 2,4 milliót fizettek be azóta. A tavalyi meg az idei évbe összesen alig kétszázezret csak.


Folyamatsan irogatok mindenhová e papiron de kb semmi válasz!

2022. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!