Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni külföldre...

Megéri kimenni külföldre dolgozni jó nyelvtudással szakmunkasként?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 23:07
1 2
 1/18 anonim válasza:
Én úgy gondolom hogy talán Ausztriába v Németországba megéri de nem tudom
2022. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan definiálnád azt a kifejezést, hogy "megéri"? Mert ettől függ a válasz.

Ha jó szakmád van és a megfelelő irányba indulsz el külföldet keresni, akkor anyagilag valószínűleg megéri.

2022. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban kezdek Németországban. Jól fizető hiányszakmában dolgozom, amit ott mégjobban megfizetnek.

Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni.

Nekem megéri kimenni.

2022. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A külföld tág fogalom.

Vannak országok, ahova nem éri meg s vannak ahova igen.


Számodra csak anyagi nézete van, akkor is ország választás nem mindegy.


Akkor ugye, ki mit keres?

Több fizu, más kultúra, új hely... stb.

2022. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó nekem anyagi nézete van,csak mivel egyedülálló nő vagyok így nem nagyon merek elindulni. Pedig több szakmám is van amivel eltudnék kint helyezkedni.
2022. okt. 2. 18:25
 6/18 anonim ***** válasza:
Mely szakmák azok? Mely nyelvet beszéled jól?
2022. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Németül beszélek. A szakmáim targoncás, földmunkagépkezelő, pincér (vendéglátásban nem akarok dolgozni)
2022. okt. 2. 19:01
 8/18 anonim ***** válasza:

A magyar targoncás jogsidat nem fogják itt Németországban elismerni, honosíttatni kell vagy újra vizsgázni. Másik kérdés, hogy van-e gyakorlatod is, vagy csak a papír?

Tapasztalt targoncás mindig talál munkát.

Viszont a lakhatás, ügyintézés az első időben macerás lehet, ha nincs ismerősöd, aki segít eligazodni.

2022. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Van egy év gyakorlatom,és utána néztem kint újra kell majd vizsgáznom bár azzal nem lesz gondom. Nézegettem már álláshirdetéseket azt írják hogy kint egy targoncás megkeres 2500 eurót,mert gondolkodtam azon hogy főiskolara megyek de szerintem felesleges mert ennyi pénzt itthon semmivel se fogok megkeresni jó nyilván egy jó fogorvos, ügyvéd megkeres még többet is viszont reálisan gondolkodom nekem ahhoz nincs tehetségem.
2022. okt. 2. 19:21
 10/18 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy sok helyen adnak szállást valahol apartmant is viszont én nem tudom hogy működik ez, ilyen putris csöves munkasszállóra meg nem akarok menni.
2022. okt. 2. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!