Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni külföldre...

Megéri kimenni külföldre dolgozni jó nyelvtudással szakmunkasként?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 23:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.

1: Magyar munkaközvetítőn keresztül kezdesz dolgozni. Ők lehúznak, átvernek ahol érnek, munkásszállón, tömegszálláson helyeznek el és gondolkodás nélkül magadra hagynak ha okoskodni próbálsz. Persze nyilván akad kivétel, csak ugye...

2: Német munkaközvetítőn keresztül keresel munkát. Általában korrektek, fair szerződéssel, viszont a szállás, munkába járás általában a te gondod. Ideális esetben ugye albérlet, csakhogy azt munkaszerződés nélkül nehéz találni - munkát meg bejelentett lakcím nélkül nehéz...

Ismerős nincs kint, aki tudna segíteni?

2022. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Vannak kint rokonok, viszont velük nem tartom a kapcsolatot. Illetve van Angliában egy fiú ismerősöm ő kb havi egy milliót keres,és abból 700 ezer az albérlet,szóval annak se sok esze van nem értem minek van kint.
2022. okt. 2. 21:20
 13/18 anonim ***** válasza:

"Vannak kint rokonok, viszont velük nem tartom a kapcsolatot."

Lehet érdemes lenne megpróbálni. Ha megszállhatnál náluk két hónapig, az nagyon sokat tudna segíteni. Az bőven elég lenne ahhoz, hogy megcsináld a Staplerscheint (két-három nap), találj munkát, megkapd az első fizetést és kicsit megszokd az új helyzetet. Utána már önálló és önellátó tudsz lenni.


"Illetve van Angliában egy fiú ismerősöm ő kb havi egy milliót keres,és abból 700 ezer az albérlet,szóval annak se sok esze van nem értem minek van kint."

Talán kalandvágy, talán csak elege lett Magyarisztánból.

2022. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megéri, nekem villanyszerelő szakmám van, csak 2 év gyakorlattal fordítottam hátat az országnak, itthon minden munkát aminek köze nincs a szakmámhoz rám akartak bízni, hord a betont, gipszkartonozz, nem találtam normális helyet. Itt Hollandiában csak villanyt szerelek, saját szobám, fürdő, wc-m van, szép kilátással. És nagyon jól keresek. Nincs kedvem már hazamenni. Otthon rabszolgának nézik az embert itt van megbecsülés!
2022. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,te szállón vagy,vagy albérletbe? Mert engem ez is visszatart, hogy albérletbe nem akarok menni mert az nagyon drága kint, munkasszállóra meg még úgy se mennék.
2022. okt. 3. 21:39
 16/18 anonim ***** válasza:

"albérletbe nem akarok menni mert az nagyon drága kint, munkasszállóra meg még úgy se mennék"

Milyen egyéb lehetőséget látsz?

Egyébként az albérlet nem feltétlen drága.

2022. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, nekem a cég adja
2022. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kompromisszumot kell kotni. Vagy laksz munkasszallon olcson es igy tudsz penzt sporolni, vagy talalsz sajat alberletet de akkor alig marad penzed a honap vegere.
2022. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!