Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Életszerű az az elgondolás,...

Életszerű az az elgondolás, hogy vegyészmérnökként vegzem el az alapdiplomát, és onnan gépészmérnökire megyek át mesterdiplomát szerezni? Ha igen, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
felvi.hu-n meg tudod nézni a gépmérn. MSC bemeneti követelményeit.
2022. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogy a vegyész alap elfogadott-e a gépész mesternél. A két szak azért eléggé különböző, így könnyen előfordulhat, hogy sok gépész bsc. tárgyat be kéne pótolnod amik mellé jönnének az msc. tárgyak. Nekem gépész msc-n volt egy villamos mérnök csoporttársam, de az első félév után feladta mert gépész előképzettség nélkül nem boldogult ráadásul neki is sok bsc. tárgyat fel kellett vennie.
2022. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Se értelme, se realitása nincs.
2022. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
50%
Szia szerintem meg lehetséges, főleg ha valami vegyipari gépészet irányába mész tovább. Nem te lennél az első aki ilyet csinálna, az eleje biztos nehéz lenne mivel kellene bsc-s tárgyakat pótolnod de ha nagyon akarod összejöhet.
2022. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Hat ha netán lehetséges is akkor is én már vegyész bsc mellett felvenném a statika, sziltan meg egyéb fontos gépészeti tárgyakat, hogy kevesebbet kelljen pótolni
2022. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyebkent az szinte biztos, hogy, gepesszel többre mész itthon
2022. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Volt olyan évfolyamtársam Villamosmérnöki MSc-n, aki vegyész BSc-t csinált. Így gondolom lehetséges.
2022. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen. BME-n a vegyipari gépész szakirányra főleg sima ügy vegyészmérnök alapról.
2022. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a sok válaszoló miért húzta le ezt az elképzelésedet. 3 éve sok szaktársammal elvégezve a vegyészmérnök BSc-t átmentük a BME vegyipari gépész MSc-re és mind sokkal jobban el tudtunk helyezkedni, mint akik maradtak a vegyészmérnökin, abszolút nem bántam meg. Még ők is megmondták, hogy jól tettük, hogy átmentünk. Úgyhogy én csak javasolni tudom, szerintem az itthoni oktatásban nincs is értelme elvégezni ugyanazt a mestert, mint ahol az alapképzést elvégezted. Interjúkon is izgalmasabbnak tűnik, hogy neked rögtön van kétféle diplomád és széleslátókörre tettél szert.
2022. nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!