Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Új" pihenőidő elgondolás....

"Új" pihenőidő elgondolás. Legális?

Figyelt kérdés

Van egy cég ***** új munka/pihenő idő nyilvántartást akar bevezetni mennyire legális?


Pl:

csütörtökre pihenőt kapok, vagy szabadságot kérek. Úgy dolgozná fel, hogy szerdán dolgozhatok, este 21:00-ig. Onnantól szabadságon vagyok 24/órán át. Majd csütörtökön (amikorra szabit kértem) este 21:00 már dolgozhatok. Magyarán csütrötökön is dolgozok, csak megoldották h ellegyen csúsztatva 2 órával. Pl ünnepekkor ünnepi zárás stb kapóra jön nekik. Mennyire legális ez? van akinek éjfélig vagy este 10.-ig tart a meló. És neki az még szerdai nap. Nekem az este 9. már csütrötöki nap. Nincs jogi ellentmondás ebben? vagy csak az a lényeg h a 24 óra egybelegyen? :\



2014. máj. 22. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy nap 0 órától 24 óráig tart! Este 9 még szerda. Sőt a 24 óra is.

Sok munkahelyen van 24 óra munka és 24 óra szabad.

2014. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
De, van ellentmondás a dologban, szvsz. Ha csütörtökre szabit adnak akkor az csütörtök 0:00-tól csütörtök 24:00-ig tart. Olyan nincs, hogy előző nap pár órát beleszámolnak.
2014. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

törvényt szt egy munkanapnak nem kell 0 és 24 közé esni, megszakítás nélküli 24 órát jelölhet ki a munkáltató. Tehát pl egy munkanap 21-től másnap 21-ig is tarthat.

Ezért az első napod a keddi munkanap, szerdán van vége. A szabad szerda este kilenctől a szerdai munkanap, csütörtök estig. Újra dolgolzol csütörtök este, ez már a csütörtőku munkanap kezdete.

teljesen szabályos és törvényes.

2014. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!