Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógusból dajkának...

Óvodapedagógusból dajkának lenni nagy visszalépés? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kedves gyakorisok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek.

Elsősorban olyan válasza érdekelne, aki óvodában vagy bölcsődében dolgozik.

Óvodapedagógusként dolgozom már 1,5 éve és úgy érzem nem vagyok megfelelő erre a hivatásra, ami nagyon elszomorít, mert nagyon sok időt, energiàt és tanulást fektettem ebből bele.

A problémám a fegyelmezéssel és az otthoni készüléssel van. Nehezítő tényező, hogy a csoportomba 27-en vannak és abból csak 3 lány és még hozzá egy korcsoportosok.


Nagyon sokszor elgondolkozom, hogy milyen jó a dajka néninek, akinek nem feladata fegyelmezni és mikor hazaér neki nem kell készülni és foglalkozhat a főzéssel, a takarítással és a családjával, mert sajnos ezekre nekem már nem igazán jut időm.


Gondolkodom azon, hogy dajka képzést elvégzem és vagy óvodai vagy bölcsődei dajkaként megpróbálok elhelyezkedni vagy elvégzem a csecsemő és kisgyermeknevelői okj-t. Az utóbbi egyetemén is gondolkodom, de a bajom azzal az, hogy majd a jövőben kisbabát is szeretnénk a párommal, így nem tudom mennyire lenne időm 3 éves egyetemre ismét, mint inkább egy okj-re. Illetve csecsemő és kisgyermeknevelő állást nem is igazán látok sajnos. Dajka azért akad.


A párom igazából támogat, bár kissé csalódott és én is az vagyok, hogy kidobom azt a sok befeketett energiát.

Nem tudom mennyire vennének fel engem pl. Dajkának vagy okj-s kisgyermeknevelői papírommal, így hogy óvó néni múlttal rendelkezem. Tudom, hogy ez visszalépés, de nem szeretném, hogy ez az én egészségemre menjen rá.


Tehàt a kérdésem annyi lenne, hogy belevágjak a tanulásba és miután visszajövök majd gyesről próbáljam meg vagy inkább adjak még majd esélyt ennek az óvónői munkának? Aki óvodában dolgozik szívesen fogadom a véleményét az érzéseimmel kapcsolatban.

Tudom, hogy ezt nekem kell tudnom, de mostanában aludni sem tudok, nyomaszt az egész.


Az egyetem alatt betekinthettem a bölcsődei életbe, meg van a családban bölcsis, azt érzem az a korosztály lenne jobban az én személyiségemhez való.


Azt érzem az óvodában folyton szigorúnak és hatàrozottnak kell lennem különben ezek a gyerekek engem megennének reggelire.


Engem a pénz része nem érdekelne annyira, mert jelenleg 20 ezerrel keresek többet.

A szabadság nyilván kevesebb lenne, de cserébe kárpótolna, hogy otthon szabad volnék.

És hiába nem lenne a 6,5 órám, de màr nem kellene otthon mindig készülnöm. :(



2022. okt. 9. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem dolgozom oviban, de van 2 gyerekem akik már túl vannak az ovin.

Szerintem alakulni fogsz még ebhez a feladathoz hogy jó óvónéni legyél. Nekem furcsa ez a "fegyelmezni" szó, mert az ovisoknak igaz hogy kellenek szabályok, sőt, nagyon is, de inkább terelgetni kell őket mintsem beszabályozni.

Szerintem ezzel a végzettséggel nyugodtan menj át bölcsibe dolgozni ahol kisebbek vannak.

De én abszolút támogatlak ebben hogy megtaláld a helyed, nem kell okvetlenül ehhez plussz végzettségeket szerezni (kidobott pénz, idő)

Alakulni fog, főleg ha lesz gyereked, minden megváltozik. Jobban fogod átérezni a gyerekeket, sokkal könnyebb lesz bánni velük.

Én csak egy egyszerű anyuka vagyok, de engem is megettek reggelire a kicsik úgy általában, és el nem tudtam képzelni hogy lehet kibírni azt a zsivajt az oviban.

Aztán mikor gyerekeim lettek sokkal jobban megértettem és tudtam kezelni idegen gyerekeket is, meg a sajátjaimat. Feltételezem nagyon fiatal vagy még, sokszor hallom ismeretségi körömben is hogy dajka/óvónő létére, a legegyszerűbb számára rögtön rámondani egy gyerekre hogy neveletlen/hisztis.

Pedig ez nem igaz, ő nem tudja kezelni megfelelően a helyzetet.

Szerintem menj át bölcsibe gondozónak, aztán majd alakulnak a dolgok.

Dajkának nem mennék, az sokkal fárasztóbb munka és degradáló ezek után.

2022. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de egy óvónő mire készül otthon ami olyan sok időt venne el? Én nekem az ovis éveimből annyi maradt meg, hogy egész nap játszottunk és néha volt egy két foglalkozás, vagy ünnepi "műsor". Ezeken kívül nem tudom elképzelni, hogy mire kéne minden nap több órát készülni. Az én párom gimiben tanár és ő is egész délután szokott készülni amit még meg is értek. Ne értsd félre nem kötekedni akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok.


A kérdésre a válaszom, ha abban nem érzed jónak magad amit csinálsz és rengeteg stressz forrása, akkor válts és ne érdekeljen más véleménye, még akkor sem ha az ő szemükben ez visszalépés. Te tudod, hogy mit érzel és, mit szeretnél vagy mi lenne neked jó/jobb.

2022. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%

Átérzem a helyzeted, nekem 30 gyerekből csak 8 lány, igaz első osztály :) egész nap egyedül vagyok velük. Az a helyzet, hogy muszáj határozottnak lenned, na és következetesnek, enélkül a pedagógia halott ügy (nyilván itt nem a kiabálásról és büntetésről beszélek!!!). Igen, ezerszer el kell mondani nekik, hogy halkabban legyenek kicsit/most rád figyeljenek, hogy kell enni, kezet mosni, stb stb, ez egy borzasztó hosszú folyamat. Idővel könnyebb lesz.

Az otthoni készülésről pedig annyit, hogy annyi jó ötlet van a neten, 5 perc alatt megvan a következő napi program. Csomó mondókát is biztosan tanultál, furulyázni is tudsz. Nem kell borzasztó nagy foglalkozás! Esetleg még játékosan számolni is lehet tárgyakkal ami éppen van a csoportszobában, gyakorolni az irányokat (alatta felette, mögötte, esetleg jobb bal), ne gondold túl.

Egyébként ha pedagógiai pályán maradsz, mindenhol lesz másnapi készülés. Bölcsisként is. A dajka munkát nem ajánlom neked. Kitartás, hajrá!

2022. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Nem semmi lehet annyi fiúval neked is!

Sokkal hangosabbak és elevenebbek. :)

Igyekszem!

2022. okt. 16. 08:55
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Ha bölcsiben szeretnél dajka lenni, akkor az òvònő diplomát nem fogsdjàk el, màr kötelező hozzà a dajka képzès.


Kisgyermeknevelő vagyok, és itt is szinte egèsz nap fegyelmezünk sajnos.. mert egyre több a problèmás /hiperaktiv gyermek. Sajnos nagyon kevès idő jut a velük valò játèkra. 12 gyerek, ők nem önállòak állandò felügyelet kell . Elég felelősségteljes munka, és fizikailag is kimeritő egézs nap gugolni,hajolni,pelenkázni.

2022. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

* illetve dokumentàciòt is kell vezetni, csoportnaplò,fejlődési naplò ès üzenőfüzet.


A szabadsàg jò , otthon màr nincs dolgod/nsm kell a munkát hazavinni.

2022. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Itt oviban is rengeteget guggolok és sok a papírmunka, na meg az itthobi készülés. A bölcsiben fellélegeznék szerintem, de jelenleg maradok oviban és majd miután gyereket vállalok valamikor és visszamennék dolgozni, addig majd megálmodom, de most már maradnék itt.
2022. okt. 17. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Én is óvónő vagyok. Teljesen megértelek. Ha nagyon soknak érzed én legvégső esetben megpróbálnék a helyedben egy másik ovit. Nem minden óvónő pörög éjjel nappal mint a búgócsiga ne aggódj. Van akinek nem teher a pörgés meg az otthoni meló, van aki simán el lazázza a dolgokat és van, aki rá stresszel.

Vannak ovik 15-20 főcs csoportlétszámmal is. Egy próbát megér. Haza pedig ne vigyél munkát, mert így beletörsz. Annyit meg nem ér az egész. Ami alvásidőbe nem fér bele mikor délutános vagy, az kicsit csúszik. De meg lehet így is csinálni, és akkor az otthon töltött idő "érintetlen" tud maradni. Díszt csak oviban csinálj, meg foglalkozásra is alapanyagot. A lényeg, hogy neked is jó legyen, mert ha ki vagy merülve azt a gyerekek is érzik. Kitartást!

2022. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. A szint egy. Az élethelyzet más. Stop.
2023. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!