Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges volna, hogy Budapes...

Lehetséges volna, hogy Budapesten ennyit fizessenek gyakornoki pozícióra, vagy ez valami kamu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem nevezem nevén, egy neves, nemzetközi vállalatról van szó.

3 éves tapasztalatom van, mert végig dolgoztam ez egyetemet, de ilyen gyakornoki fizetést én még soha nem láttam. Most végzem, ezért keresek egy stabil gyakorlatot, ahol már azt követően felvennének teljes munkaidőbe, itt pedig ez külön ki van emelve, hogy olyat keresnek, aki már utána felvehető főállásban menedzseri poziba. Közgazdász vagyok egyébként.

A pozíció manager gyakornoki pozinak van meghirdetve, 3x olvastam el, mert több részén is leírták a hirdetésnek, de bruttó 500k lenne a bér, plusz egyéb juttatások. És nem tudom, nekem valahogy ez kicsit sántít.. De neves vállalat és fura lenne, ha ilyesmibe ekkorát kamuznának.


Ez lehetséges, hogy tényleg ennyit adjanak egy menedzser gyakornoknak Pesten? Valakinek volt itt ilyen tapasztalata, hogy ennyit ajánlottak neki/ismerősének? Persze tudom úgyis kiderül az igazság, ha jelenzkezem, de érdekelne, hogy hogyan megy ez és mennyire reális.


Én kötelező szakmai gyakomon 120-at kaptam egy hónapra, a legjobb hely ahol eddig voltam pénzügyön, ott pedig 40 órával kaptam 250-et.



2022. okt. 10. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Persze, de oda nem teljesen pályakezdőket akarnak
2022. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Igen, bennem is egyből ez merült fel. Elolvastam a követelményeket, ahol pedig azt írták, hogy vagy friss diplomás, diplomától számított 1 éven belül, vagy olyan, aki utolsó éves egyetemen és most végez.

Szóval ez meg elgondolkoztatott, hogy mégis csak pályakezdőre gondol a költő.

Bár munkakörnél írták, hogy nem kis ad-hoc feladatokról lenne szó, hanem szigorúan erre irányzott képzés lenne, tehát lehet, hogy ebbe "bele kell halni" ennyi pénzért, nem tudom. :D

2022. okt. 10. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. Egyszerűen tele a hócipőjük azzal, hogy betanítanak majd lelépsz jobb fizetésért, inkább kezdettől magasabbat adnak ő maguk.
2022. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bevett szokás, sok helyen előfordul. A fizetés pedig semmi extra a feladatok, felelősséghez mérten. Mert gyakorlatilag ez egy 40 órás manager pozíció, azzal a különbséggel, hogy főállásúként ez br. 900 lenne.
2022. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!