Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkaerő-közvetítő foglalko...

Ha munkaerő-közvetítő foglalkoztat felmondhatok azonnali hatállyal,felmondási idő nélkül? Indokolt eset

Figyelt kérdés
Egy közepes méretű cégnél dolgozom,a nyáron vettek fel eredetileg 3 hónapos idénymunkára. Határozatlan idejű szerződéssel,de eredetileg amúgy is elküldtek volna próbaidő lejárta előtt nem sokkal.(ahogy ezt sokszor eljátszották másokkal) Időközben egy másik munkakörben lévő ember kilépett és annak az ígéretével,hogy majd emelnek a béremen és átvesznek saját állományba,térítik az átképzésemet,megkértek hogy maradjak és áttettek egy másik részlegre. Természetesen a béremelés és a saját állományba vétel nem történt meg,a térített képzés sem,az áthelyezés igen,viszont semmiről sem készült szerződésmódosítás. Így mindennapos az olyan fajta munkavégzés ami nincs benne a munkaköri leírásomban és az eredeti szerződésemben pl. akár olyan feladat amihez amúgy végzettség kellene. (Ami nem joggal kapcsolatos csak személyes dolog,hogy egyedül vagyok közvetített ember így a kezdeti mézesmadzag után nem tartanak semmire ezért elég elviselhetetlen számomra az itt kallódás). Ezek tudatában és erre hivatkozva kérhetem a kölcsönzőnél az azonnali felmondásom a próbaidő elengedésével?

2022. okt. 10. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz
2022. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni,hogy a próbaidőm letelt. Az 5. hónapban vagyok.
2022. okt. 10. 13:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi szerepel a szerződésedben a felmondási feltételekről????
2022. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
MTK 68-70 sz. pf.
2022. okt. 10. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Első körben, ÍRÁSBAN, rákérdeznék a CÉG HR osztályán, hogy átvesznek-e, és milyen feltételekkel.


Ha nem, vagy nem válaszolnak 8 napon belül, akkor a munkaerő-közvetítőnek felmondasz.

2022. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4. És elolvastad már ezeket a paragrafusokat?


30 nap a felmondási idő.

2022. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4 kommentet írtál és mind a négyet tök feleslegesen mert egyik sem kapcsolódik a kérdésem töltetéhez. Tudtommal az MTK azt is tartalmazza,hogy szélsőséges esetben nem vagyok kötelezhető a 30 napra. A 30 nap feltétele az lenne,hogy továbbra is olyan munkát végezzek amire nem vagyok képesítve,így nem is végezhetném. Szerintem ez eléggé nyomós indok.
2022. okt. 10. 15:01
 8/16 anonim ***** válasza:
Milyen munkakörről beszélünk?
2022. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7: könyörgöm, le van írva, mi számít szélsőséges esetnek...


Pl. nem fizetik ki a béredet, vagy hasonló...

De ilyesmiről nem tettél említést.

2022. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
(Amúgy halkan jegyzem meg, hogy 3 ember írta az első 4 választ, nem 1)
2022. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!