Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van maximum heti 4...

Mi értelme van maximum heti 4 nap home officenak? Miért nem lehet heti 5 nap?

Figyelt kérdés
Több helyen maximum heti 4 nap home office megengedett, de attól az 1 naptól nem tudnak eltekinteni. Mi értelme van ennek?

2022. okt. 12. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
hogy néha azért betold a képed, legyen egy kis kapcsolat. Szerintem ez vállalható.
2022. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Persze, vállalható 400 kilométert utazni heti egy nap.
2022. okt. 12. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk "csapatépítés" jelleggel kötelező a heti 1 bejárás.
2022. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert van aki elfogadja
2022. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az irodában így indokolák, hogy mért nem mehetek diákmunkán home officeba.


Cégvezető:

-Ha bent vagy, akkor bármikor beléd tudok botlani és eszembe jut, hogy akartam veled beszélni.


Azóta nem szolt hozzám és nem keresett, sőt amióta itt vagyok.


Többi kolléga amúgy is online keres, ha bent is vannak az irodában. Olyan kolléga akitől segítséget tudok kérni, meg többnyire nincs bent és tőle is online kérek.


Meg vannak napok, amikor konkrétan senkivel sem beszélek munkáról, csak köszönök, meg ebédszünetben beszélek.


Igen ... biztos van értelme még a diákot is bejáratni ... de max csak szobadísznek, hogy van valaki az irodában.


Szerintem nálam csak szimplán félnek, hogy diákként nem lelkiismeretesen dolgoznék otthon és elcsalnám az idő egy részét, amit amúgy nem tennék.

2022. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, hát igen. Az én kollégáim meg olyan kényelmesek, hogyha felállok, és odamegyek hozzá, közli, hogy miért nem küldted el chatben a kérdésed. Ennyi erővel aztán tényleg mindegy, hogy otthonról vagy a szomszéd íróasztaltól chattelünk.

Ez csak erőfitogtatás, semmi több.

2022. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Lehet h nem populáris vélemény de csapatépítés szempontjából jó ha látod a csapatodat és tudsz velük kávézni, vagy ha hondod van oda tudsz hozzájuk menni.

Persze ehhez olyan légkör is szükséges, ami a kommentekből úgy jön le hogy nincsen meg.


Sőt nálunk meetingek is kamerával vannak.(viszont relative kevés meetingünk van)

2022. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Haveromnak havi 1x kell bemennie, annak mi értelme van? :D
2022. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez a csapatépítős téma teljesen felesleges ha amúgy 85-95%-ban otthonról dolgozik az ember.


Nem ezen fog múlni, heti 1, havi 1, ezek ilyen "bejöttem mert kell, de nincs értelme" dolgok. Sokkal hatékonyabban lehet pl. programozni remote-ban, mint irodában kávézgatni meg dumálgatni.

2022. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%
Az elhangzottakon túl 2 dologra gondolok még. Az egyik a hatalom. A hatalom megélése, a hatalmi nyomásgyakorlás (ami minden cégnél, minden munkakörben jelen van, csak a mértéke változik) távmunkában kevésbé tud kiteljesedni a vezetők részéről. A másik pedig pont az, hogy heti egyszer 4-5-600km-t is "kelljen" utazni, amennyiben elvállalod a munkát. De sokaknak még az is, ha havi egyszer kell bemenni. Ez mind arra jó, hogy csökkentsék a versenyhelyzetet, hiába van távmunka, valamilyen szinten még is lokációhoz kötnek. Így egy győri székhelyű cégnek pl. egy szegedi nem versenytársa munkaerő szempontjából.
2022. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!