Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben a főnököm folyamato...

Amennyiben a főnököm folyamatosan, több pontban megsértette a Munka Törvénykönyve irányadó pontjait, akkor én élhetek azonnal hatályú felmondással? A ki nem vett (pontosabban ki nem adott..) szabadságaimat ez esetben ki kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Nem szeretném részletezni, ez egy "komolytalan" munkahely, nyilván egyikünk sem szeretne pereskedni (a munkáltatónak is van vaj a füle mögött). Ellenben nem szándékozom letölteni a felmondási időt a fent leírt ok miatt, viszont a jogosan járó juttatásról nem akarok lemondani.

(Ügyvédre nincs pénzem és nem is olyan volumenű a dolog, hogy megérné.)



2022. okt. 13. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Egybol felmondhatsz. Csak keszulj fel hogy ha bizonyitanod kell akkor legyen mivel, termeszetesen mindent ne irj le, foleg ha megtudja semmisiteni a bizonyitekot
2022. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A nagy gond az, hogy nincsenek bizonyítékaim... Ezért vagyok tanácstalan.

Ha nem lennék anyagilag szorult helyzetben, egyszerűen csak bemennék a cuccaimért és otthagynám az egész hóbelebancot. De ezt most nem engedhetem meg magamnak.

De az sem megoldás, hogy maradok egy darabig a fizetésért, mert a főnök hetek óta váratlan, fizetetlen "szabadnapokkal" szabotálja a munkám...

2022. okt. 13. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
A fizetetlen szabadnap nem letezik. Ha nem tud vagy akar munkát adni attol meg jar a ber.
2022. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap délután, amikor indultam haza, "üzente", hogy majd csak hétfőn menjek legközelebb (elvileg dolgoztam volna hétvégén is)... Ezen a héten előtte már adott két szabadnapot, így most erre a hétre 50 helyett 20 ezer ft fizetést kaptam... És ezt már előtte is eljátszotta párszor.

Úgyhogy kikerestem minden a fentiekre vonatkozó szabályt, majd összeszedem pontokba és hétfőn azzal adom be a felmondásom.

2022. okt. 14. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen munkarendben dolgozol. Ez rendes bejelentett munka? Mi van a szerzodesben? Miert kene hetvegen is dolgoznod? Folyamatos munkarend?

Mert efoskent elkuldhet fizetetlen szabadnapra, ami azt jelenti hogy arra a napra nem tart igenyt a szolgalataidra. De egy rendes geti 40oras hetkoznapi 8oras munkanal nincs fizetetlen.

2022. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Napi 8 órát dolgozom, de csak 4-re vagyok bejelentve.:( A hétvége is munkanap. Hetente kapok fizetést, utolsó munkanapomon (elvileg...).
2022. okt. 14. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem akar azonnal elengedni akkor csak mondanam neki hogy feljelented hogy szurken foglalkoztatott. Es azt mondod majd hogy azert mentel bele mert kellett a munka es a penz es hutegetett hogy bejelent 8orara. Igy teged sem marasztalnak el ot meg jol megbsznak.


Hidd el, erre azonnal elenged.

2022. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is az a kérdés, hogy elenged-e (mert anélkül is eljövök), hanem, hogy hajlandó lesz-e kifizetni a szabadságomat és a kimaradt napokat. 30 nap szabiból csak ötöt vettem ki eddig...
2022. okt. 14. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:

20ezer ft kaptál 50ezer forint helyett 1 hétre?

De komolyan kerdezem, mert a 4es valaszban ezt értem!!

Nagyonis érdekel...

2022. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen.

50 ezer ft-ot szoktam kapni 5 munkanapra, a hét utolsó napján. Most dolgoztam két napot, elvileg mentem volna péntek-szombat-vasárnap és amikor hazaindultam, odaadták a két napi béremet (20 ezer ft-ot) azzal, hogy hétfőn menjek legközelebb..

2022. okt. 15. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!