Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelés ellenajánlattal?

Fizetésemelés ellenajánlattal?

Figyelt kérdés
Évente egyszer van fizetésemelés átbeszélés, én idén ebből teljesen kimaradtam. Jövő év elején tervezek ellenajánlatokat bemutatni és tudom, hogy a jelenlegi fizetésemnek a kb. 35-40%-t tudom elérni más cégeknél. Ezeket az ajánlatokat jövő évi bértárgyalásnál szeretném felmutatni egy felmondási papír mellett. Ez mennyire hatásos általában (multinaconális cég), volt olyan akinél ez bevált és megkapta azt az összeget amit a másik cégek ajánlottak? Mérnöki terület. Jövő év végén külföldre tervezek menni így a 2024-es béremelést már nem fogom megvárni.

#fizetésemelés #ellenajánlat
2022. okt. 26. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt nem adják meg max 20-30% -et.

Nekem az a tapasztalatom, hogy minden harmadik próbálkozás jön be, maradék kettő pedig felmondással végződik.

2022. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már bejött egyszer de értelmesen kell tálalni.
2022. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na Balázska megint a 30%-os emelésnél tartasz?
2022. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nekem, én leléptem +50%ért, hiába voltak amúgy jófejek, az ha egy cég nem tudja legalább 30%os különbségen belül tartani a bért a piachoz képest, az már eleve egy nagy negatívum. Illetve ők mondták is hogy ennyit nem tudnak emelni.
2022. okt. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Az alapítványi iskola multinacionális cég lett? Merre terjeszkedik már a vén alkesz főnök?
2022. okt. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Hagyd ez csak Balázska.
2022. okt. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző munkahelyemen nevetséges ellenajánlatot kaptam (5%), így nem volt kérdéses a váltás.
2022. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

1 évvel ezelőtti váltásnál eléggé kapkodtak értem, volt aki ajánlatok felé is licitált, ezért mondom biztosra a fenti % sávot(mérnöki terület, nem IT). Én sem pusziért dolgozom itt, ez egy munkahely ami multinacionális céghez képest korrektnek sem mondható. A bújtatott túlóra itt full sumákban megy ameddig ennek a multinak a külföldi álláshirdetéseiben beleírják a túlórát és a lehetséges hétvégi munkavégzést. Idén már volt olyan akinek nem adták meg a fizetésemelést ellenajánlattal és lelépett. Sajnos az illetőt nem tudom megkérdezni.

Akkor jól gondolom, hogy a kinyomtatott ajánlat és a felmondási papír erős nyomást tud gyakorolni egy vezetőn?

2022. okt. 27. 07:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha így tálalod, akkor azt fogják mondani eredj fiam.

Értelmes hangnemben, nem követelőzve és érvekkel alátámasztva kell tálalni. És akkor se biztos, hogy sikerül sőt általában ritkán sikerül. Csak akkor játszd el ha nagyon maradni akarsz jelenlegi helyeden és ha olyan az új ajánlat,hogy szivesen mennél oda.

2022. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Menni akarok jövő év végére mindenképpen de ezt már a próbaidő végeztével is közöltem, hogy nem leszek lojális.

Viszont akkora az infláció mértéke, hogy 1x egy nagyot kell bemutatni felmondásival lebegtetni, hogy legyen esélyem normális emelésre. Amúgy érvelnem sem kell mit csináltam, mert nagyon jól tudják, hogy mindent is ami nincs még a munkakörben.

2022. okt. 27. 18:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!