Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelés ellenajánlattal?

Fizetésemelés ellenajánlattal?

Figyelt kérdés
Évente egyszer van fizetésemelés átbeszélés, én idén ebből teljesen kimaradtam. Jövő év elején tervezek ellenajánlatokat bemutatni és tudom, hogy a jelenlegi fizetésemnek a kb. 35-40%-t tudom elérni más cégeknél. Ezeket az ajánlatokat jövő évi bértárgyalásnál szeretném felmutatni egy felmondási papír mellett. Ez mennyire hatásos általában (multinaconális cég), volt olyan akinél ez bevált és megkapta azt az összeget amit a másik cégek ajánlottak? Mérnöki terület. Jövő év végén külföldre tervezek menni így a 2024-es béremelést már nem fogom megvárni.

#fizetésemelés #ellenajánlat
2022. okt. 26. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#10 akkor csináld így, ha ennyire jól tudod, minek kérdezgeted itt? :D


Az elmúlt években több ilyen szituációban voltam mint vezető vagy hallottam első kézből ki hogyan jött és ki hogyan távozott.

Egyáltalán mit akarsz elérni? Ha azt várod h licit induljon és a mostani céged még magasabbat adjon, mint a cég ahová váltasz akkor kár a fáradozásért, meg a cirkuszért. Ha hajlandó vagy maradni a mostani cégednél egy 0 - -10%-ért kb, akkor érdemes bemenni és korrektül elbeszélgetni a főnökkel, h te szeretsz itt dolgozni, de hát kevés amit adnak. Ebben az esetben van ESÉLYED valamit elérni. Többi esetben nagyon kedvesen megköszönik a részvételt és mehetsz a másik céghez. Ellenajánlatot amúgy is akkor szoktunk adni, ha tényleg elégedettek vagyunk az illető munkájával.


Pár hónapja egy frissen felvett próbaidő végén besétált egy ellenajánlattal. Azt nem tudta, hogy másnap mi tettük volna ki, így mosolyogva távozott, mi pedig nagyon sajnáltuk, hogy nem tudunk évközi emelést adni...

2022. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11, eddig csak váltogattam a munkahelyeimet, tehát sohasem volt érv amellett, hogy én ott is akarok maradni a munkahelyen és még többet kicsiszoljak, mint amit szeretnék, ÁTLAGOSAN így is 1 év egy munkahelyet fogyasztok el. Alapvetően tetszik, hogy pörgős stb. de ahogyan leírtam nem korrekt a cég és 8 óra után nem lehet becsületesen letenni a munkát bizonyos napokon amikor kocsikázni kell nem tudok kiugrani, hogy akkor most ennyi volt a 8 óra és Békéscsabáról akkor Budapestre vonatozom.

Azt szeretném elérni, hogy ameddig nem dobbantok jövő év végén külföldre addig legalább legyen már piaci bérem, mert tavaly ami ajánlatot kaptam az bruttó 130-al volt több, mint amit 1 éve elfogadtam (csak a multin belüli dobbantás miatt jöttem ide de túl sok ország értékelését olvastam, mindenhol ez megy, mint itt, úgyhogy nagy csalódás (ott is túlóra, 3 ember munkáját végzed 1 ként, nem fizetnek ki, alacsonyabb pozícióba raknak, hogy kevesebbet fizessenek stb.)). Úgyhogy ezért is tudom, hogy ha év elején elkezdek interjúzni bruttó 150-200-al többet ki tudok csiszolni több ÚJ cégnél, mivel még a tapasztalatom is növekedett de a JELENLEGI munkahelyen a plusz 100e is csoda, ezért ez baromi nehéz, ezért is szeretném a counter-offer szituációt, hogy mindent is elmondjak, hogy az órabérem átlag 50-55 órára leosztva mennyi, a fizetésem 1 év alatt a dollárnak köszönhetően nevetségesen alacsony lett és még sorolni kell és hát lényegében alkalmaznom kell mindazt a stílust amit itt tanultam, hogy igen is nyomulni kell mindenért, ergo a fizetésemelésért is.

2022. okt. 27. 20:40
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen természettel kizárt, hogy elő tudd adni úgy, hogy bele is menjenek.
2022. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah látva a hozzáállásod, szerintem se erőltesd ezt.
2022. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 NTBS ***** válasza:
Megpróbálhatod, de tudják, hogy mész így nem fogják túltolni magukat.
2022. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vezető vagyok én is mint a 11es. Elengednélek szó nélkül. Még az ajtót is kinyitnám.
2022. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!