Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kaptam meg a bérpapírt...

Nem kaptam meg a bérpapírt fizetés után, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A következő történt velem. Fizetéskor nem kaptam meg a bérpapírt, ezért másnap megkérdeztem a főnököt, hogy mi a helyzet mikor kapom meg. Azt mondta, hogy megfogom kapni. Eltelt több mint egy hét (11 nap) még mindig semmi. Arra gondoltam biztos valami csúszás van. Végül a 11-ik napon váratlanul a helyettese (a főnök nem volt bent) "azonnali hatályú felmondás próbaidő alatt" címen kirúgott. Kérdeztem miért? Nem indokolta meg. Azt mondta,hogy "a munkavállalót próbaidő alatt indoklás nélkül el lehet bocsájtani." Én ezt értem, hogy ezt írja a jogszabály, de ez így akkor sem volt korrekt. Mindenesetre a bérpapírt még mindig nem kaptam meg. Annak ellenére,hogy azt mondta a helyettes srác,hogy benne lesz az elbocsájtó levélben amit kapok majd a cégtől. Hát nem volt benne.

Se az első fizetésemről, se a másodikról. Több mint egy hónapot dolgoztam ott. A fizetésemben meg vannak furcsaságok, szívesen átböngészném a bérpapírt,hogy mennyi az annyi. Szerintetek hogyan tudnám megszerezni, illetve hol tudnám ezt az esetet jelenteni?



2022. okt. 28. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Melyik cég? Gyere segítek feljtelenteni őket.
2022. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
főnök számát add meg, felhívom és megkérdezem tőle
2022. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Munkaügyesektől kell kérni, nem biz-basz főnöktől .
2022. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kormányhivatalokban vannak a foglalkoztatás-felügyeleti hatóságok (régi nevén munkaügyi hatóság). Ott tegyél panaszt és egyáltalán ne sajnáld, hogy elbocsátottak, ilyen helyen egyéb más furcsaság is várt volna még Rád.
2022. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1818 telefonszámot hívd fel munkaidőben.
2022. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy kis magyar cég vagy nagyobb multicég? Lehetseges, hogy elektromikusan kaptad mega bérpapírt?
2022. nov. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehetseges, hogy elektromikusan kaptad mega bérpapírt?"


Valószínűleg tudna róla, ha megkapta volna...


"benne lesz az elbocsájtó levélben amit kapok majd a cégtől. Hát nem volt benne."

Ebből az következik, hogy nem elektronikusan kapta meg a többi papírt sem...

2022. nov. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!