Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beosztott vagy vezető lennél...

Beosztott vagy vezető lennél szívesebben?

Figyelt kérdés

2 évig dolgoztam egy vállalatnál beosztottkent, kb. semmit nem kellett magamnak megszabni, gondolkodni, csak gépiesen csinálni 7:00-15:00-ig amit elémraktak, szigorú szünetrenddel.

Fél éve pedig vezető pozícióba választottak, nincs megszabva mikor mit kell csinálnom és hogyan, nincs beosztva az időm, stb. A fizetésem közel 4-szeresére emelkedett így. A problémám az, hogy nem tetszik ez az új munkakör, sokkal jobban éreztem magamat mikor megszabták mit csináljak, nem kellett semmin gondolkodnom, vagy magamnak beosztani az időt, a feladatokat. Normális az ha visszavágyok sima beosztottnak, pedig szarabb volt a fizetésem?😞 Ti melyiket preferálnátok jobban? A visszaváltás sajnos nem opció, állami szektorban vagyok vezető, a kollégák már felettesként tekintenek rám.

26/L



2022. nov. 4. 06:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
4x fizetésért? Még szép hogy vezető. Érthető hogy visszavágysz a könnyebb, egyszerűbb munkakörre, de nem lett jobb az életed az előrelépés óta, amióta sokkal több forrásod jut azokra a dolgokra amiket szeretsz, és sokkal stabilabb, biztosabb a megélhetésed? Gondolom nehéz ez a vezetői munkakör, sok a nyomás azért érzed ezt, de szerintem ritka az a helyzet ahol nem éri meg.
2022. nov. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De, anyagilag abszolút jobb lett. Viszont eddig 8 óra munka, ami 0 gondolkodással telt, nem fárasztott el, közben és utána is bármit tudtam csinálni, hiszen munkában nem kellett gondolkodnom.

Most pedig teljesen kimerülten megyek haza, illetve munkaidőben sem tudok már olvasni, facebookozni, bármit csinálni 😞

2022. nov. 4. 06:55
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Na ezert kell a noknek megmaradni a konyhaban. Egy ferfi se sirna hogy 4xes fizetesert kell dolgozzon...
2022. nov. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Állami szektorban vagyok vezető, diplomám van, hidd el, “nem a konyhában a helyem”😉
2022. nov. 4. 07:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alkalmazottként is rugalmas a munkaköröm, be kell osztani az időm és gondolkodnom kell, így ha ehhez még 4x fizetés is társul, gondolkodás nélkül elfogadnák.
2022. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Normális, vannak ilyen típusú emberek. Nálunk is van egy, bár ne lenne. Egyszerűen nem vagy alkalmas vezetőnek. Válts és kész.

Én voltam sima alkalmazott, jelenleg 14 embert vezetek úgy, hogy szervezetileg is alám tartoznak, meg még kb. 10-12 ember munkáját koordinálom részben úgy, hogy szervezetileg nem tartoznak alám, de nem lépnék vissza. Sokkal jobban élvezem, hogy valós súlya van a döntéseimnek, egyáltalán hozhatok olyan döntéseket, amik a napi munkavégzés felett előreviszik a céget stb. Nem vagyunk egyformák.

2022. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát fura az, hogy a munkahelyen dolgozni kell és nem olvasni, facebookozni és bármit csinálni. Nem mondom én is el szoktam olvasni egy két hírt, és néha tekerek egyet facebookon, de ez annyira elenyésző idő. Ennyi szünet még egy vezetőnek is jár amikor nyugodtan meg tudja nézni a világ a nagy híreit és az aktuális időjárást a facebookon. Gondolom neked a napi munkaidőd több mint felét az olvasgatás facebookozgatás tette ki, ha ennyire nagy traumának érzed azt, hogy dolgozni kell. Egyénként én sem lennék vezető és nem azért mert akkor nem tudnék olvasgatni meg semmit tenni, mert szerintem egy vezetőnek is vannak szabad percei, hanem az extra stressz és rengeteg döntéshozás miatt, ráadásul így nem én kapom a felsőbb vezetőktől az igazán nagy brét a hátsómba. Jó nekem az alkalmazotti nyugalom, amikor azt csinálom amit rám bíztak.
2022. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább vezető.
2022. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Állami szektorban vagyok vezető"


Azért ha a magyar állami szférában megerőltetőnek érzi valaki a "vezető" beosztást, ami arról híres, hogy inkompetens, de hűséges balekokkal legyen megtöltve az összes intézmény, akkor elég kétségbeejtő a magyar valóság....bár eddig is tudtuk :(

2022. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, részben igazad van, részben nem. 10-ből 5 vezetőnk valóban alkalmatlan erre, és azért került idáig mert valakinek a valakije, és soha semmilyen érdemi munkát nem végez. A másik 5 pedig helyettük is elvégzi azt amit elvárnak fentről…☹️
2022. nov. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!