Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha nem szeretnék...

Mit tegyek ha nem szeretnék “vezető” szerepben dolgozni?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen a nyárra szükség van egy úgynevezett vezetőre aki az épp aktuális csapatot összetartja, kordinálja, felügyeli a munkát. Tudni kell hogy én a jelenlegi munkakörömet nagyon szerettem és eszem ágában sem volt jelentkezni erre. A főnököm szerint én vagyok az egyik aki erre a feladatra alkalmas és kinevezett, én pedig nem ellenkeztem, tudom hogy ez az elvárása volt felém ha visszautasítom azzal megbántanám. A nyarat már lassan letudtuk, és büszkeséggel töltött el az, hogy életemben először egy kisebb vezetői pozíciót betölthettem, de visszavágyom a régi munkakörömre a cégen belül.

Egy felsőbb belső ellenőrzésem is volt, nem a főnököm részéről, ő nem kritizálta a munkámat sosem, hanem a cég felsőbb ellenőrei. Azt tapasztalták hiányosan látom el a munkámat és nem elégedettek a vele, viszont azt mondták hogy következő nyáron is én leszek kinevezve, nem írják le a hiányosságaimat sehova és akkor kell bizonyítanom majd, és tanácsot adtak mikre figyeljek, mik a kötelességeim vezetőként. Ez önbizalom romboló hatással volt rám, főleg hogy ez az ellenőrzés a nyár végén történt, mert már javítani sincsen esélyem. És úgy éreztem, hogy az egyik belső ellenőrnek nem voltam szimpatikus, valamiért pikkel rám.


Úgy érzem, hogy meg szeretnék felelni vezetőként is, viszont közben meg alig várom, hogy az eredeti munkakörömben dolgozhassak tovább. És nem várom a következő nyarat.

Ismerem magam és biztos, hogy a következő nyáron is elvállalom ha felkérnek, márpedig ez szinte biztos. Én alapból egy kicsit határozatlan, önbizalomhiányos ember vagyok, nem értem konkrétan miért engem szeretnének “csoportbezetőnek”.

Mit tegyek, hogy dolgozzam fel a helyzetet a karrierem szempontjából?


2022. aug. 26. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik és nem kötelező, akkor ne vállald el. Mondd meg a főnöködnek, hogy úgy érzed, az eredeti munkakörödben jobban teljesítesz, és nagyobb hssznodat veszik ott. Nem mindenki álma a vezetői pozíció, én is utálom, amikor efelé tolják az embert.
2022. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem szeretnél valamit, akkor utasítsd vissza. Másképp nem fog menni!
2022. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de “kemény” leszek.


Az igazi vezető nem szolga mentalitású (“…ha visszautasítom, azzal megbántanám.”).

Legyél határozott és utasítsd vissza, mert az a munkakör nem neked való.

Feleslegesen stresszelnéd magad, nehogy felmondás legyen a vége.

2022. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
Én annyira nem értem az ilyen embereket. Örülj neki, h rád bíznak ilyeneket. Elég gyerekes, h visszavagydsz a régi, 0 felelősséggel bíró melódba. Kiábrándító ez a fajta félelem. Ideje lenne felnőni.
2022. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Én is inkább előre menekülnék, ahogy a négyes írja. Ez egy lehetőség kipróbálni magad, kaptál visszajelzést, ami a fejlődés alapja, és lesz lehetőséged bizonyítani is.


Persze azzal sincs semmi gond, ha te ezt az egészet nem akarod. De akkor ne vállald el és kész.

2022. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!