Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől jobb a közszféra,...

Mitől jobb a közszféra, közigazgatás, mint a versenyszféra, ha alacsony a fizetés és sok a munka a közigazgatásban, akkor miért nem váltanak az ott dolgozók versenyszférára?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos hogy alacsony.

Én mindennel együtt 600 ezret keresek és szart se csinálok.

Mindenki azt hiszi hogy a laptop a munka miatt van.

Közben meg a Duke nukem foreverrel játszok munkaidőben.

Tegnap délután a Top Gun néztem meg.

Hétfőn megint játszani fogok

2022. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Na várj, nem biztos, mert most szedtem le egy sorozatot, netflixes cucc, nem jut eszembe a neve.

Figyelők?

2022. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Közszférában nem kell dolgozni szinte semmit
2022. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3. Szerintem már többet kell mint a versenyszférában mert senki nincs ott, de ha ilyen jó munkahely hogy semmit nem kell dolgozni akkor miért nincsen túl jelentkezések az állásoknál És miért van annyi hiány?
2022. nov. 4. 22:32
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nincs túljelentkezés kb halálig vannak itt, ez mondjuk keményebb 8 bol napi 3 at dolgozom, es csak netto 300 ezer de elég érettségi kb.

Nyugis felelősség mentes stb

2022. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Már fűtés sincs ott de nyálazni kell OV farkát.


Kinek mit intézett a kormánya.

2022. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

“Szerintem már többet kell mint a versenyszférában mert senki nincs ott, de ha ilyen jó munkahely hogy semmit nem kell dolgozni akkor miért nincsen túl jelentkezések az állásoknál És miért van annyi hiány?”


Mert pénzből élünk az pedig siralmas és, mint látható a pénz nagyúr, így kevesen választják a bohóc polírozást a pénz helyett.

2022. nov. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Közszférában nem kell dolgozni szinte semmit"


Ezt maximum olyan állítja, aki nem dolgozott még ott, vagy ott dolgozott/dolgozik, de valóban nem csinál semmit. Neki tényleg nem kell dolgozni semmit.


Én versenyszférából kerültem át a közszférába. Miért? Mert 40 év felett, hatalmas tudással, szakmai tapasztalattal, kisgyerekkel sehova nem kellettem. Nem terveztem a közszférát, áthidaló megoldásnak indult.

Viszont itt nem lényeg, hogy kisgyereked van, hogy beteg lettél, hogy hirtelen kell 1-2 nap szabadság, hogy ingázó vagy, vagy el kell ugranod valamilyen ügyet intézni munkaidő alatt a túlórád terhére.


Viszont azt merem állítani, hogy többet dolgozom itt, mint a régi munkahelyemen. Szoros határidők vannak, iszonyú mennyiségű munka (pokoli bürokrácia miatt), stresszes (döntéseket hozol emberek ügyében, aminek kemény következményei lehetnek), és sokszor olyan monoton, mint egy gyári szalag mellett.

Viszont én ezt bevállaltam az egy műszakért és a szabad hétvégekért cserébe, amit a családommal tudok tölteni.

Itt nem vernek át a fizetéssel, nem mondják azt, hogy nem állják a munkába járást, nem rúgnak ki, ha éppen lebetegszem, nem áll felettem senki egész nap stopperórával.


Vannak előnyei és hátrányai is. Nyilván nem vagyok boldog, amikor mások helyett is dolgoznom kell, mert azt azért valljuk be őszintén, van egy jelentős réteg, amelyik valóban semmit nem tesz le az asztalra a fizetéséért. Én látok egy férfit rendszeresen a folyóson kávéscsészével sétálgatni. Na őt még dolgozni sosem láttam, még úgy tenni sem, mintha dolgozna, viszont csipog havonta a telefonja, hogy megérkezett a több százezres fizetése. Ha a "fajtáját" kigyomlálnák, a közigazgatásba vetett bizalom erőre kapna és azok, akik valójában húzzák az igát (ők sincsenek kevesen) anyagilag is jobban meg lennének becsülve.

2022. nov. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A 8as tökéletesen leírja. Nálunk is rengeteg a munka, rengeteget dolgozok munkaidőben, ráadásul elég komplex is. De el lehet menni táppénzre, ha szükséges, elengednek nap közben, ha valamit intézni kell, nem problémáznak negyed óra késésen, elmehetsz szülni, és gyes, gyed után is van helyed, stabil és bejelentett, kiszámítható munkahely. Nekem, bár nem túl magas a fizetésem, jelenleg jobban keresek, mint versenyszférában keresnék, és sokkal több a szabadságom. Viszont tényleg sok a léhűtő, mert sokan úgy vannak vele, hogy nem tudnak olyan rosszul dolgozni, hogy kirúgják őket, közszférában nem jellemző, viszont ha nagyon sokat dolgoznak, bent maradnak tovább, visznek a hátukon mindent, sem kerülnek előrébb, nem nő a fizetesük.
2022. nov. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A közszféra attól jobb, hogy biztos munkahely és nem sz*rakodnak veled, ha kisgyerekes anyuka vagy, mármint nem rúgnak ki, mert beteg a gyerek és otthon kell maradni vele. És az sem igaz, hogy mindenhol keveset fizetnek, itt is vannak jobban és rosszabbul fizető melók, szomszédom az államkincstárnál jobban keres sima irodai dolgozóként, mint én két nyelvvel versenyszférában (mondjuk ez Kelet-Magyarország, itt nem fizetnek 300 ezreket a multik sem).


Egyébként hagyjuk már, hogy nincs ember és nincs túljelentkezés, én az, egyik legnagyobb megyeszékhelyen akartam ilyen helyre bejutni, pont azért, hogy ne kelljen izgulni, kirúgnak-e a gyerekek miatt, számos intézményt néztem, nem is volt semmi munkalehetőség meghirdetve, semmi, nem is tudom, mire lehetett volna túljelentkezni :D

2022. nov. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!