Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ban felsőfokú szakképzéssel...

IT-ban felsőfokú szakképzéssel kapok munkát?

Figyelt kérdés
Szóval ha nem a BSc 3 éves programtervező informatikus diplomát szerzem meg, hanem a Felsőoktatási szakképzés 2 év alatt elvégezhető programtervező informatikus képzést az egyetemen.

2022. nov. 8. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha értessz hozzá, végzettség nélkül is.
2022. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem sokat ér. A diploma a nagyobb cégek szemében ér valamit, azon kívül csak a tudás és a tapasztalat számít.

De miért nem a PTI-t csinálod?

2022. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

# 2


Mert érettségi pontjaim nem voltak jók, erre tudtam bejutni, viszont ezzel utána azonnal felvesznek a PTI BSc-re, beleszámítják mert úgy 2/3-ban lefedi azt.


De addig dolgozhatok vele nyilván nem amíg megszerzem a diplomát.

2022. nov. 8. 08:38
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
még nélküle is
2022. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tudásod megvan, akkor diploma nélkül is lehet boldogulni. A diploma viszont sokat dob a lehetőségeken, főleg nagy cégeknél. A felsőfokú szakképesítés nem.

Egyébként nem értem. Én évekig diploma nélkül dolgoztam, aztán az egyik munkahelyen szóltak, hogy "jó lenne" lediplomáznom.

Én még a régi rendszerben érettségiztem, infóérettségi akkor még nem volt, fizikából kettes érettségim volt mert világ életemben utáltam, matekból meg anno leblokkoltam és sajnos az is csak kettes lett. Szóval csináltam egy emelt infó érettségit, az 90% lett és így simán felvettek PTI-re. Hogy lehet, hogy téged nem? Melyik egyetem?

2022. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Mivel az IT egy hatalmas gyujtofogalom, amibe a kozszferas rendszergazdatol kezdve minden beletartozik, igy eleg valoszinu, hogy kapsz munkat, igen.
2022. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
IT nagy részében hiány van, így a tudást jobban nézik, mint a papírokat. Persze, ki lehet fogni olyan céget, ahol ha nincs diplomád, akkor esélyed sincs, de egyre ritkább.
2022. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen, toljad. Én is így csináltam, anno csak nem programozással. 2 éves FSZ, ami után szakmában el tudtam helyezkedni, ott távoktatásban pedig megcsináltam a BSC-t. Mire meg lett a diploma már volt jó pár év tapasztalat, így könnyebben tudtam jó helyre váltani.

Told mellé az angolt, az elengedhetetlen.

2022. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Általában diplomával nyílnak meg új lehetőségek, de ha van tapasztalatod akkor jópár helyen el tudsz helyezkedni enélkül is.


Ha egyetemre akarsz menni akkor csinálj emelt info érettségit, nem mondanám egy nehéz emeltnek.

2022. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!