Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés közben ha bevallo...

Álláskeresés közben ha bevallom a recruiter-nek, hogy más pályázataim is futnak az elfogadható?

Figyelt kérdés
Bár gondolom ő is sejti, de nem tudom mit "illik" vagy mit nem ha rákérdez.

2022. nov. 9. 09:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%

Hát szerintem pont, hogy akkor próbálnak magasabb offert adni ha nem vagy aktív álláskereső, mivel az azt jelenti, hogy a jelenlegi munkahelyeddel meg vagy elégedve és valami nagyon szupert kell produkáljanak, hogy elgondolkodj a váltáson.


Kérdező, szerintem a nemből az jön le, hogy nincs konkurencia, így nem kell azon aggódni, hogy előre vegyenek a folyamatban illetve a legjobb ajánlatot adják. Ha azt mondod, hogy igen, általában elkezdenek belemenni jobban a dologba, hogy mennyire komolyak ezek a jelentkezések, volt-e már interjú, második körös interjú van-e már szervezve, stb. Ha nincs, akkor úgy lesznek vele, hogy ráérős neked a folyamat, meghallgatják először a Jóskát meg a Pistát, akik már másik 2 helyre interjúztak és lehet jövő héten ajánlatuk lesz onnét, majd csak utána téged, mert nálad ez a veszély nem áll fent.

2022. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Akkor jobb taktika azt mondani, hogy van másik pályázatom is, igaz?
2022. nov. 9. 18:26
 13/13 anonim válasza:
Azért kérdezzük meg, hogy tudjuk, mennyire pusholjuk a céget, hogy siessen veled felvenni a kapcsolatot. Amúgy nem minden recruiter rossz arc :)
2023. okt. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!