Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez most csak látszat vagy...

Ez most csak látszat vagy tényleg ilyen gazdagok az emberek?

Figyelt kérdés
Mit dolgoznak ezek az emberek akiknek telik új autóra nagy házra stb? Nem tudom elképzelni melyik munka lehet az amivel 25 évesen tudsz venni magadnak egy új autót + házat, valakinek mégis sikerül.

2022. nov. 10. 09:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%

"Barátnőm egy itthoni cégnél szimplán csak levelekre válaszol. Nem kell hozzá semmi, csak érettségi és így szja visszatérítéssel nettó 364 ezret kap kézbe minden hónapban. 2 db ilyen fizetésből egy pár simán félre tud rakni 300K-t havonta és már meg is van a lakásra való, meg autó és még mellette élnek is picit."

Ha havi 300k-t tesznek félre számold már ki mikorra lesz lakásuk? Vidéken is 30 millától kezdődnek. Egy új autó, a legolcsóbb modell is minimum 6 millió. Szóval azért 300.ezres nettóból annyira nem lehet ugrálni.

2022. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%

...de konkrétan ott van egy spár mellette. Ami a lakástól 100m-re van. Ha picit elmész a honvéd utca irányába ott egy Aldi van. A Markó utca 1-ben egy Coop.


Ez a közvetlen "gyalog" távolság, de ott a 2-es villomos és 2-es metró.


Meg nem értem a kommentet ... ez nem felvágás volt, csak jeleztem, hogy van helyismeretem, mert én is ott laktam egy ideig és most kiadjuk azt a lakást.

2022. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen nagymamák nem hiszem, hogy araboktól bérelnek a parlament mellett 70 évesen."


Mondom én, hogy nem vágod!

Külföldi a tulaj, de meg van hagyva az öreg bejárónőnek eltartásival.


Ismertem én olyan "katónénit", aki a Kígyó-Non Stopba hordta be az aprót beváltani amit az aluljáróba összedobáltak neki, mert kevés volt a nyögdíj, de közbe a második emeleten lakott a Buddha barral szembe!


Melóztam azon a környéken, tudom mi megy!

Indiaiak, ruszkik, héberek, ember / szervcsempész migranték, prostik, drog, kiskorúak, védelmi pénzek stb.


Mindenki tudja ezt aki akár fél évet is eltölött ott lakva / dolgozva.

2022. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

Kézbe fizetés legtöbbször nincs is bejelentve, vagy nem tisztességesen.


Örüljön ha kap Tb ellátást a barátnő!

Mert a gyesre /gyedre kell majd menni akkor sírni fog rendesen!


Én is emiatt leszek lassan munkanélküli, vagy jobb esetben félállású. Majd még eldől hajlandóak-e új munkaszerződést adni jövő hét szerdáig.

2022. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

21# 300.000 x 12 x 5 = 18 000 000 FT. Inflációval most ne foglalkozzunk, mert ekkora összeget nem hagysz a számládon rohadni, hanem befekteted így minimálisan követi az inflációt.


Hiteleknél nem vagyok otthon, de azt hiszem lakásvásárlásnál 20% a minimum tőke, ami kell hitelfelvételnél. Tehát max 90 milliós lakásban lehet gondolkodni, de nyílván 350 ezere fizetésre nem adnak ennyi hitelt, de ha jól tudom a törlesztő max a fizetésed fele lehet, ilyenkor kell kezest bevonni, aki lehet a párod. (de biztos közösen is lehet felnni.


Most ránéztem hitelkalkulátorra, 22 milliót lazán enged 350 nettó keresettel.


18 + 22 millió = 40 millió. Abból már lehet bőven lakást venni Budapesten. 175 lesz a törlesztő, ami a fizetésed fele, de ketten kerestek 700 nettót tehát simán marad pénz másra is.


Mi ebben a lehetetlen?

2022. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

Csak annyi, hogy a hitelkalkulátor nem minősül ajánlatételnek...


Az a marketing tudod...


Aztán amjd megy a csodálkozás, hogy már hat éve fizetsz, de még a fele hátra van a kamatnak, a törzsösszeg pedig már régen több a jegybanki alapkamat miatt amit mostanság elég szaporán emelgetnek...

2022. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
9-esnek: Pont egy éve voltam interjún a Porsche Hungáriánál projektmenedzseri pozícióban (külföldi anyacéggel való kapcsolattartás, összes magyar szerviz felügyelete, menedzselése pénzügyi, alkatrészellátottság, ügyfél felé való teljesítés szempontjából, tehát nem egy gagyi pozíció), de annyira nem egyezett a bér-elképzelésünk, hogy már az interjú végén jelezték, hogy nekik ez túl magas. Valami bruttó 700-800-ra húzták a szájukat, ha jól emlékszem, ami elég karcsú igény, valljuk be. Tehát ők gyakorlatilag a nettó 300-400-as kategóriában gondolkodtak, ami egy pályakezdő bér, persze ezért egy németül beszélő, fullos, öltönyös menedzsert akartak. Innentől kezdve én nem hiszem el, hogy ott autókat osztogatnak az ügyvezetőn meg egy-két nagyobb főosztály vezetőjén bárkinek is. Ezek az "autós cégek" mind ugyanolyan szarrágó söpredékek, sajnos ez a tapasztalatom.
2022. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
22%

A 30 éves hitellel való 40 nm-es panelvásárlást meg hagyjuk is, azt ne nevezzük már eredménynek.


Akik így sakkoznak a 300 nettójukkal, hogy belefér-e a törlesztő, azokat kell utána megmenteni a felelősen gazdálkodó emberek adójából.

2022. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Támogatják őket a gazdag szülők, gazdag pasit találnak maguknak, megbecsült végzettségük van, bűnözők. Kb. ezek valamelyike. Én is rengeteg iphone-os embert látok nap mint nap, miközben én meg az automatás kv-ra is sajnálom a pénzt.
2022. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#27 BMW, KIA, Mercedes dettó, csak még annyit sem adnak mint a Porsche. :D
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!