Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez lehet hogy átverés? Ha...

Ez lehet hogy átverés? Ha nem, akkor hogy működne ez a munka?

Figyelt kérdés

Október végén keresett meg egy recruiter online Németországból, hogy menjek projektmenedzsernek egy tech céghez, hiába van 0 tapasztalatom és soha sehol nem dolgoztam előtte de nagyon megtetszett neki a profilom. Pár napra rá már interjúzhattam is a céggel ami egy 15 perces Zoom beszélgetés volt kamera nélkül. Majd pár napra rá küldtek egy logikai tesztet. 2 hétig várattak a javítással, majd tegnap jött az email, hogy akkor szabadúszóként kezdenék 190 órás munkahónappal 20 euró/órában majd 6 hónap után emelnék a bérem és ki kell költözzek Németországba.

Számomra valami nincs a helyén. 3700 eurós havi fizetés szabadúszóként? 190 órás hét? Sosem láttuk egymást, még interjún sem, kb semmit nem tudnak rólam mert önéletrajzomat sem látták ha jól emlékszem. Valami itt nekem bűzlik. Ha pedig esetleg még is igaz, ez mégis hogy működne?



2022. nov. 17. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Úgy kamu, ahogy van, átverés, be ne dőlj!
Simán lehet igaz, ebben nincs semmi különös, gratulálok a melóhoz!
23 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik túl jól de járj utána a cégnek.

Nekem eddig mindig volt webkamerás kör az interjúban.


Németül vagy angolul volt az interjú?

Negyedik körnél egyszer éreztem, hogy nem stimmel és kértem őket váltsunk át németre ha már német cég és hárítottak, hogy most nem.

Néhány napra rá utána néztem cégnek és felhívtam a hivatalos elérhetőségüket.

Nem is kerestek ilyen pozícióra embert, mint kiderült más országbeliek próbálták felhasználni a cég nevét.


Nézz utánuk linkedinen, facebookon, glassdooron és kérdezz rá ismerősöknél vagy írd be ide hátha valakinek volt már velük tapaszrtalata.

2022. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a cégnek, egy valós, nagyhírű cég, Applenek, Fordnak és egyéb nagyobb cégnek segít e-fizetésben. Viszont ő maguk startupnak hívják magukat. Angolul volt, egy szót sem tudok németül. Linkedinen keresett meg ez az online recruiter és egyszer megnézte a cég is a profilom. Glassdooron pozitív az értékelés de alig vettek fel bárkit is és mindenki brutál nehézre értékelte az interjút.
2022. nov. 17. 18:01
 3/34 anonim ***** válasza:
66%
Olyan nincs, hogy a cég megnézi a profilod.
2022. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Hát azt írta ki a linkedin, hogy "someon from [cég neve] viewed your profile"
2022. nov. 17. 18:10
 5/34 A kérdező kommentje:
someone*
2022. nov. 17. 18:13
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
someone from cég != cég
2022. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Priviben írd meg a nevüket, utána nézek.
2022. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Azt inkább nem 7-es, nem szeretek ilyen információt megosztani senkivel.
2022. nov. 17. 18:36
 9/34 anonim ***** válasza:
98%

8: de így mi értelme a kérdésednek...????

Mi a titkos egy cégnévben, nem értem.....


Vagy bevállalod, hogy kiutazol és egy mocskos nagy átverés lesz???

2022. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hát előbb 6 hónapig itthonról kell dolgozni.
2022. nov. 17. 18:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!