Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lenne a reális bérigény?

Mennyi lenne a reális bérigény?

Figyelt kérdés

Ruhabolti eladói állás részmunkaidőben (heti 20 óra). Tapasztalatom nincs, egyetemista vagyok, de nem is elvárás, csak a középfokú végzettség.

Bérezést nem írnak, még csak nézegettem állásokat, tehát gondolom nekem kell majd erről valamit mondanom, de mivel nincs tapasztalatom ebben az egészben, nem tudom mekkora az az összeg, ami nem túl sok, nem néznek pofátlannak, de nem is túl kevés? Kb 140 ezer?

(25 év alatti vagyok, tehát nálam a bruttó lenne a nettó, ha jól tudom)



2022. nov. 20. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod. Csak az SZJA-t nem vonják le, a 18,5%-os TBJ-t igen.

Persze ha ez a munka diákszövetkezeten keresztül lenne, akkor igaz amit mondasz, akkor a diákstátuszod miatt a TBJ összeg sem kerül levonásra.

2022. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem keves. Ez a munka ennyit er. Ennyiert is elvalalljak.
2022. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Szaktudást nem igénylő munkák kb 1300Ft bruttót fizetnek diákmunkánál. Ha jobbat akarsz akkor meg ne ilyenre menj, ott a telekomos operátor vagy vállalj. gyakornokságot.
2022. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 1600 forintos órabér. Nem pofátlan, de megmondom őszintén szerintem nagyon sokalni fogják
2022. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Diákmunkát is néztem, ez éppen nem az. Diákmunkánál kiírják mindig, hogy mennyi. Szerintetek melyik érné meg jobban, diákmunka vagy “sima” munka? Passziváltatni fogom a félévet, amíg nem megyek új szakra, addig dolgozni akarok valamit.
2022. nov. 20. 10:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Budapest egyébként, amit néztem diákmunkát ott 1400 netto körül van az órabér, de ha valaki X óránál többet dolgozik havonta, akkor plusz kb 200 forint, ami nálam kijönne, tehát ott 1600 körül lenne, ha 20 órákat dolgoznék hetente
2022. nov. 20. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Diákmunka érné meg jobban de passzív félév alatt nem lehet.
2022. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nettó 500
2022. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van olyan, ahol lehet, de igaz, nem minden munkánál.
2022. nov. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!