Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát tanuljak ki? 22/F

Krómgyűrű kérdése:

Milyen szakmát tanuljak ki? 22/F

Figyelt kérdés

Már 2 éve dolgozom vámügyintézőként. Nem egy rossz munkahely, érdekes maga a szakma is, de szívesen váltanék, kipróbálnék mást is.


Gondolkoztam, hogy kitanulom az autószerelő szakmát, de sokan lebeszéltek róla, illetve sok helyen olvasom, hogy rövid távra érdemes, mivel az autók egyre jobban átállnak az elektromos hajtásra (engem ergó a belső égésű motorom érdekelnek).


Milyen szakmák, hivatások vannak manapság, amik keresettek, nincs belőlük túlképzettség és viszonylag jól fizetnek?



2022. nov. 24. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2035-ig fixen árulnak belsőégésű motorú autókat plusz azok még jelen lesznem 10-20 évet utána.


Amúgy meg féket, futóművet mindig szervizelni kell illetve a teherautóknál nem lesz egyszerű elterjednie az alternatív hajtásnak.


Ha érdekel kezdj bele az autószerelőibe (ezt is tettem estin csinálom)

2022. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Villanyszerelő, okosotthonokra specializálódva. Ez most a legjobb. Vagy utóvillamossági szerelő, elektromos autókra spec. Vagy elektromos roller szerelő.
2022. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az okos otthon azért nem akkora durranás, hogy úgymond specializálódni kellene rá kivitelezési oldalról. Egy villanyszerelő ugyan úgy csinál PLC, hajtás vezérlőszekrényeket is, ami azért 2 fokkal komplexebb egy okosotthonnál.

Az elektromos autó szerelés más, de az sem autóvillamossági szerelő elektromos autóra specializálódva, hanem alternatív járműhajtás technikus. Önmagában egyikkel sem megy sokra.

2022. nov. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Egy villanyszerelő ugyan úgy csinál PLC, hajtás vezérlőszekrényeket is - hát én múltkor kíváncsiságból felhívtam 4-et, egyik se vállalta. Nem Pest, vidéki megyeszékhely.
2022. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Én se vállalnám el, mert nem éri meg. :D

Mire 2x egységáron megcsinálsz egy 200m2 okosotthont, 1x áron megcsinálsz 3-4 alapszerelést. Lehet, hogy az egységára jobb, de jóval több idő elmegy vele.

2022. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es ezek különleges szakmák, nem éri meg. Olyat kell, amire a mezei csórónak is van pénze. Közhely, de a burkolók kaszálnak még mindig a legtöbbet meg a fűtésszerelők. Jó homár mindegyik.
2022. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Menj el rendornek. 😉
2022. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon túl van hype-olva ez az okosotthon téma. Akinek van valamilyen elektromos szakmája, kb 1 hét alatt el tudja sajátítani erre a célra gyárott PLCk kezelését, amin már rajta is van az alap program, csak be kell konfigurálni a megrendelő igényei szerint, ami pár óra maximum. Persze még fel kell szerelni meg vezetékelni a szenzorokat meg az aktuátorokat, hogy az mennyi időbe telik a projekt nagyságától függ.
2022. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
68%
Amelyikkel el tudod dönteni, hogy basszakma, vagy ne basszakma...
2022. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!