Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 'Igazi Fejlesztők' IT-ban az...

'Igazi Fejlesztők' IT-ban az Audi Developer Academy-hez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Ha az Audi "ilyen szintre süllyed" akkor tényleg ilyen komoly a baj és a munkaerőhiány?


[link]



2022. nov. 25. 18:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A kérdező az autóiparról kérdezett, gyakorlatilag azzal kezdte a hozzászólását, hogy a 3-as válaszommal kapcsolatban kérdezi az arányokat. Ez nagyságrendileg ugyanaz egy Tesla-Uber esetében, mint mondjuk egy Toyota-Confluent esetében, csak utóbbi valószínűleg kevesebbeknek beszédes.

De ezért mondtam, hogy te felejtsd el ezeket és írtam két magyarországi céget, direkt nem a top cégek közül választva. Te gondold azt, hogy az 5-ös válaszom nem is létezik.

2022. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy erted, hogy ilyen szintre sullyed az Audi? Szoftverfejlesztes teruleten semmi presztizse nincs, elobb mennek egy Nokia-hoz, mint egy Audi-hoz. Nyilvan kell nekik is a munkaero.
2022. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó deal. A jelentkezők a saját pénzükön elvégzik a saját kiképzésüket, és egyszersmind a saját kiválogatásukat is. A képzés VÉGÉN van az assessment center, azaz a képzés még nem garantálja a munkahelyet.


1) Ha megfelel a jelölt az AC-n, miért is ne vennék fel? Bizonyíték van arra, hogy az adott feladatra jól képzett (maga a suli)


2) Ha szerinted az IT-s diploma szükséges, akkor az IT-s diplomások nyilván jól hasítanak az AC-n, nem? Nincs mitől tartani.


3) Viszont például más diplomásoknak ez egy remek lehetőség, például egy szociológusnak vagy bölcsésznek. Fél év intenzív tanulás + utána felvételi vizsga. Tökéletes.


Nem értem, mi a problémád.

2022. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Te az a típusú ember vagy aki még a pénztárosba is beleköt mert ferdén van kiírva a termék ára?
2022. nov. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Audiba nem mennék fejleszteni, legalább is tapasztalattal. De ha nem lenne tapasztalatom és kapcsolatos diplomám akkor szerintem ez egy jó lehetőség a bevezetésre, még akkor is ha szar fizut kapnék 1 évig amíg valszeg a szerződés kötelez
2022. nov. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Senki nem süllyed sehiva
2022. nov. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szerintem rengetegen jelentkeznek majd, így kicsi eséllyel választanak ki, ha meg igen, akkor minimálbérért dolgozhatsz mondjuk 1-1.5 éven át úgy hogy ha felmondasz, akkor vissza kell fizetned a képzés árát.


Valami ilyen konstrukció lehet. Amúgy ha 0. tapasztalatod van, nem akarsz egyetemre menni, akkor nem biztos, hogy rossz, hogy 1-2 évet szánsz egy ilyen dologra. A végén tapasztalatod már lesz és bárhova mehetsz majd doglozni, ahol nem alapkövetelmény a diploma.


Előttem is írták, hogy nem mennének audiba fejleszteni, én sem, de a 0.ról jó elindulásnak.

2022. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

# 17


Ha jól értem akkor eleve már önmagában a tény hogy az Audi ilyen módon keres fejlesztőket, ez a fejlesztői szakmán belül az autóipari híresen rossz fizetések az oka?

2022. nov. 26. 10:33
 19/26 anonim ***** válasza:

18# Nem hiszem.


A sima átlag cégek is rájöttek, hogy olcsóbb betanítani minimálbér közeli fizetésért egy 0 tudással rendelkező egyetemistát, azt remélve hogy ott marad utána olcsó munkaerőként, aki már ismeri a rendszert.


Ezt hívják az egyetemen kötelező gyakorlatnak.


Nekem is főnököm egyszer elmagyarázta, hogy túl drágák a senior fejlesztők mostanában. Sokkal jobban megéri egy kezdőt 0.ról felhúzni és eljuttatni cégen belül a senior szintre. Ez nem azt jelelenti, hogy senior-t faragnak belőle, csak a cégen belüli rendszereket fogja 3 év alatt úgy meg tanulni, hogy jobb lesz, mintha egy 5 éves tapasztalattal rendelkező csoda seniort felvennének.


Tehát ez mindenhol így van.

2022. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem nézem le a gyorstalpalón végzetteket.

Nem mindenkinek van olyan családi háttere, hogy egyetemre menjen.

2022. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!